i5 6500 ve GTX 1070 1080P'de darboğaz olur mu?

GhostCrawler07

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Geçen sene RX480 SAPPHIRE NITRO sistem toplamıştım fakat ekran kartı bozuldu ve yeni stok bulunmadığı için para iadesi yaptılar. Bunun üzerine bir de AMD'ye bulaşmama kararı aldım. Bu durumda aklıma bu kartın ideali GTX 1060 geldi ilk başta fakat üstüne 400 TL gibi bir para daha koyacağım için değer mi diye düşündüm. Sonra da GTX1070 ilgimi çekti. Sistemim altta yazıyor 1080P'de 60 HZ monitörde bu kartın darboğaz yapma ihtimali var mıdır? Madem bu kadar para veriyorum üstüne biraz daha koyup daha iyisini alabilirim diye düşünüyorum. Bütçe en fazla 2000'e çıkabileceği için garanti sistemi iyi çalışan güvenilir ve ucuz bir site de önerirseniz çok sevinirim.

Sistemim:
  • i5 6500 İşlemci
  • MSI B150M Bazooka Anakart
  • 2 TB Harddisk
  • Win10Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
I5 6500'e GTX 1070 eklerseniz işlemci kullanımı RX 480'e göre yükselecektir. İ5 6500 iyi bir işlemci ancak GTX 1070'i ne zamana kadar besler bilemem. Zaten 4 çekirdek, HT olayı yok. İş daha da zorlaşır gibime geliyor. Performans olarak kesinlikle daha üst düzeyde çalışacaktır.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Geçen sene RX480 SAPPHIRE NITRO sistem toplamıştım fakat ekran kartı bozuldu ve yeni stok bulunmadığı için para iadesi yaptılar. Bunun üzerine bir de AMD'ye bulaşmama kararı aldım. Bu durumda aklıma bu kartın ideali GTX 1060 geldi ilk başta fakat üstüne 400 TL gibi bir para daha koyacağım için değer mi diye düşündüm. Sonra da GTX1070 ilgimi çekti. Sistemim altta yazıyor 1080P'de 60 HZ monitörde bu kartın darboğaz yapma ihtimali var mıdır? Madem bu kadar para veriyorum üstüne biraz daha koyup daha iyisini alabilirim diye düşünüyorum. Bütçe en fazla 2000'e çıkabileceği için garanti sistemi iyi çalışan güvenilir ve ucuz bir site de önerirseniz çok sevinirim.

Sistemim:
  • i5 6500 İşlemci
  • MSI B150M Bazooka Anakart
  • 2 TB Harddisk
  • Win10Pro
Paran varken bence GTX 1070 almak bence daha mantıklı olur birdahaki sefere ise işlemcini değişirsin .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı