i5 6500 ve GTX 960 sistem CS:GO takılma sorunu

kadir ipek

Hectopat
Daha fazla  
  • Anakart: MSI H170A Gaming
  • Ekran Kartı: MSI GTX 960
  • İşlemci: i5-6500
  • Monitör: BenQ Xl2430T 144Hz
  • Mouse:Zowie EC1-A

Kasanın içini her 2-3 ayda bir temizliyorum bu yüzden tozla alakalı bir sorunum yok lakin CS:GO'da 130 FPS'e kadar düşüşler yaşıyorum. Çoğunlukla da mouseu çevirirken takılma oluyor. Windows 10 kullanıyorum. Xbox DVR kapalı. Ekran kartı sürücüsü güncel. Ayrıyeten Zowie'nin polling rate testinde mouse Hz'i 144 olarak çıkıyor. Bunu da anlamış değilim. Acaba mouse ile monitörün bi uyumsuzluğu olabilir mi? Bu sorunumu nasıl çözebilirim?

Mouse ile ekranın bi uyumsuzluğu olacağını sanmıyorum. Anlık düşmeler ise harddiski sağlık testine sokmanızı öneririm.
Sağlık testine soktum.Herşey yeşil bir sorun gözükmüyor.

Mouse ile ekranın bi uyumsuzluğu olacağını sanmıyorum. Anlık düşmeler ise harddiski sağlık testine sokmanızı öneririm.
Sorun neyden kaynaklı olabilir?

RAM kullanımı anlık tazeleme yaparken artıyor olabilir ya da aynı şey ekran kartı için de geçerli olabilir.

Aynı sorunu ben de ASUS GTX 1050 Ti ile yaşıyorum. Fareyi çevirince takılmalar oluyor ve akıcı oynayamıyorum. Hatta menüde de kasma oluyor bende.

O zaman güç kaynağından dolayı değil. Peki bu kasma olayı sadece CS oynarken mi oluyor ?
Hayır diğer oyunlarda pubg h1z1 gibi oyunlardada anlık takılmalar söz konusu

O zaman güç kaynağından dolayı değil. Peki bu kasma olayı sadece CS oynarken mi oluyor ?
Furmark ile ekran kartı test yaptım isterseniz sonuçları görsel olarak atabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı