i5 6500 ve R9 380 Darboğaz sorunu

RootTR

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, lafı çok uzatmadan konuya geçiyorum.

Elimdeki sistem aslında şu anda güncel bütün oyunlara açıp oynatabilecek bir sistem. Fakat son bir haftadır bir sorunum var. Normal'de Rainbow Six oynarken sorunsuz güzel bir oyun geçirirdim, şimdi ise oyunu oynarken sürekli olarak Mouse ve Klavye'm takılıyor. Yavaşlıyor, DPI Oranı düşüyor ve arada bir seslerde cızırtılar oluşuyor. FPS Konusunda bir düşüş olmuyor ancak Rainbow gibi yüksek refleks gerektiren bir oyunda çok büyük hareket sıkıntım oluyor. İnternet'te biraz araştırdım. FPS Düşüşü oluyor ise darboğaz oluyor diyorlar fakat benim böyle bir sorumun yok. Tüm oyunlarda oluyor, SA-MP oynarken bile oluyor çok nadir, Malware ile bir tarama yaptım ve ikiye yakın virüs buldu. Önce karantina'ya alıp sonra sildim, sonuç aynı. Görev yöneticisinden performansa baktım ve CPU Kullanımının %100 olduğunu fark ettim, arada bir %90 oluyor. Aklıma iki seçenek geldi, Stok fan ile kullanıyorum ben bu işlemciyi belki ısınıyor olabileceği, termal macununun bittiği yada fanın metal demirleri arasında çok toz biriktiği gibi birkaç şey düşündüm. Şu anda buna müdahale edemiyorum. Kısa ve öz olarak sorunum bu. Teşekkürler.
Sistemimi yazmayı unutmuşum

İşlemci: Intel Core I5 6500 3.2 GHZ Skylake
Ekran Kartı: Sapphire R9 380 O.C Dual -X NITRO 4 GB 256 Bit
Bellek: 8GB DDR4 2133 MHZ Kingston HyperX
Güç Kaynağı Thermaltake Litepower 700W
Anakart: MSI B150M Pro VDH DDR4 2133
HDD : WD 7200 RPM 64MB 6 TB HDD
SSD : Samsung 850 Evo 120 GB 540 MB Read 520 MB Write SSD
Sistem : Windows 10 Pro 64 Bit
Termal macun yeniledim ancak sorunum devam etmekte, CPU Kullanımı hala arada bir %100 Oluyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı