i5 6500 ve R9 380 performans sorunu

adoeyo98

Hectopat
Daha fazla  
  • MSI R9 380
  • i5 6500
  • 8 GB RAM
  • MSI Z170A Pro anakart
  • Zalman Z3 Plus 600 W PSU
2 hafta önce PC topladım ama hiç memnun değilim. İlk olarak Assassin's Creed Syndicate oynadım 45 FPS'te oynuyordum birden 30 25'e düşüp düzeliyor ara ara kasmalar oluyor. Sorun nereden kaynaklı bilmiyorum. Disk kullanımı bazen 100 oluyor, darboğaz olabilir mi veya karttan kaynaklı bir sorun mu? Kartı servise yollamayı düşünüyorum. Eksik bir şey varsa yazın düzeltirim.

• MSI R9 380
  • i5 6500
  • 8 GB RAM
  • MSI Z170A Pro anakart
  • Zalman Z3 Plus 600 W PSU
2 hafta önce PC topladım ama hiç memnun değilim. İlk olarak Assassin's Creed Syndicate oynadım 45 FPS'te oynuyordum birden 30 25'e düşüp düzeliyor ara ara kasmalar oluyor. Sorun nereden kaynaklı bilmiyorum. Disk kullanımı bazen 100 oluyor, darboğaz olabilir mi veya karttan kaynaklı bir sorun mu? Kartı servise yollamayı düşünüyorum. Eksik bir şey varsa yazın düzeltirim.
Hangi ayarda 45 FPS alıyorsunuz. Ben de benzer bir kartla orta ayarda zor oynuyordum aynı oyunu.

Dostum bende Asus Strix R9 380 isimli ekran kartını almayı düşünüyordum fakat f/p açısından RX 460 daha cazip geldi. Kullandığın işlemciyi söyler misin ?

İ5 6500 kullanıyorum.R9 380, RX460'a göre çok daha performanslı hemde fiyatı Vatanda 580 Tl den başlıyor bu fiyata alınır açıkcası.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı