i5 6500 ve RX480 sistem yükseltme

soncuketay

Kilopat
Yer
Eskişehir/Tepebaşı
Daha fazla  
Dostlar buna nasıl bir yükseltme yapabilirim? Aynı zamanda RAM'i de ikilemek istiyorum ancak mevcut RAM'im piyasada yok, satılmıyor. Farklı bir 8 GB RAM alsam sıkıntı yaratır mı?
Sistem:
•MSI RX 480 8 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12.
•Intel Core i5 6500 soket 1151 3.2GHz 6MB ön bellek 14 nm islemcisi.
•Kingston 8 GB HyperX Fury black DDR4 2133 MHz CL14 PC RAM.
•MSI B150M GAMING PRO Intel B150 soket 1151 DDR4 2133 MHz USB 3.1.
•WD 3.5 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM 64MB cache HDD.
•Thermal take water 3.0 performer sivi sogutma sistemi?
•Everest Rampage titan 80Plus Bronze 750W USB 3.0 midt ATX kasa.
•ASUS 21.5 inch VP228TE Full HD 1MS Gaming monitör.

Raminin Cpu-Z ile SPD bölümünden bilgilerini paylaş yardımcı olabiliriz. Öncelikle sisteme bir SSD eklenmesi şart. Genel olarak önerim elinizde ki sistemi SSD ile besleyip, bir daha ki Black Friday'den önce elinizden çıkarıp güzel bir sistem toplamanız olacak.

Raminin Cpu-Z ile SPD bölümünden bilgilerini paylaş yardımcı olabiliriz. Öncelikle sisteme bir SSD eklenmesi şart. Genel olarak önerim elinizde ki sistemi SSD ile besleyip, bir daha ki Black Friday'den önce elinizden çıkarıp güzel bir sistem toplamanız olacak.
Sistemi komple mi elden çıkarmayı kastediyorsunuz?
Minimum 240 GB bir SSD almalısın.
Onu planlıyorum ama belki daha mantıklı bir yükseltme bulabilirim diye düşündüm.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    13,5 KB · Görüntüleme: 28
Anakartın 2133 Mhz destekliyor alacağın bellekler yine 2133 mhz olmalı.
Ekran kartın ve işlemcin günümüz oyunlarını 1080p ultra oynatmaya yetiyor neden yükseltme düşünüyorsun?
Son zamanlarda çok sık fps drop olmaya başladı. Arızalı parçayı değiştirmişken upgrade atmakta mantıklı olur diye düşündüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı