i5 6600 sisteme ekran kartı önerisi

Rıdvan Emre

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendi ekran kartım yandı. Simdi kendime ekran kartı bakiyorum. Merak ettiğim konu ise hangi ekran kartının PC'me daha iyi olacağı ve hangisinin anakartima uyacagi. Asagiya hangi ekran kartlarına baktığımı ve sistemimi bildiğim kısımlarını atıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Baktığım ekran kartlari:
  • RX 570 4/8 GB
  • RX 580 4/8 GB
  • RX 5500 4/8 GB
  • RX 5500 XT 4/8 GB
Sistemim:
  • Anakart: ASUS Z170 PRO GAMING
  • Işlemci: Intel i5 6600
  • RAM: 16 GB 2133 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız güç kaynağının marka, model ve güç kapasitesini belirtin, eğer yeterliyse bu 3 modelden istediğinizi takıp kullanabilirsiniz.
600W olması lazım ama markasını bilmiyorum.
Ben daha çok RX 570 le 580 arasında kalmıştım.Cunku 1060 fiyatı performansına göre pahalı.1650 superde tavsiye edilmiyor.

600W olması lazım ama markasını bilmiyorum.
Ben daha çok RX 570 le 580 arasında kalmıştım.Cunku 1060 fiyatı performansına göre pahalı.1650 superde tavsiye edilmiyor.

1060'ı ikinci el olarak alternatifte bulunmuştum, sıfır olarak düşünüyorsanız bu zamanda zaten 1060 alınmaz, ayrıca 1650 Super değil de 1650 önerilmiyor, eğer sizin için VRAM önemli bir kriterse performans anlamında 1650 Super'in eş değeri olan RX 580 modelini düşünebilirsiniz. PSU'nun da marka ve modelini de belirtin mümkünse.

1060'ı ikinci el olarak alternatifte bulunmuştum, sıfır olarak düşünüyorsanız bu zamanda zaten 1060 alınmaz, ayrıca 1650 Super değil de 1650 önerilmiyor, eğer sizin için VRAM önemli bir kriterse performans anlamında 1650 Super'in eş değeri olan RX 580 modelini düşünebilirsiniz. PSU'nun da marka ve modelini de belirtin mümkünse.
PSU ya bakilabilen bir uygulama var mı vardı doğru hatirliyorsam.Birde ben daha çok yeni çıkan oyunlarida olabildiğince yüksek ayarlarda oynamak istediğim için hem fiyat hemde performans ürünü bakıyorum.Ram markasını belirtmeyi unutmusum ayriyeten Corsair vengeance.

PSU ya bakilabilen bir uygulama var mı vardı doğru hatirliyorsam.Birde ben daha çok yeni çıkan oyunlarida olabildiğince yüksek ayarlarda oynamak istediğim için hem fiyat hemde performans ürünü bakıyorum.Ram markasını belirtmeyi unutmusum ayriyeten Corsair vengeance.

Kasanın kapağını açıp, güç kaynağını görebilirsiniz. Üzerinde yazan yazılı bilgileri de buradan paylaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı