i5 6600 Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Daha fazla  
Arkadaşlar topladığım sistemin 4 parçasını aldım aşağıda belirteceğim aldığım parçaları topladığım sistemin uzun süre kullanılabilir olması gerek her çıkan yeni oyunu almak gibi bir huyum yok ve sahte oyun oynamıyorum yani oynadığım oyunlar çok üst düzey oyunlar değil cs go ve gta 5 oynuyorum. Ekran kartı olarak sapphire r9 380x ve msi gtx 970 arasında kaldım ama diğer parçalardan da emin değilim ve ekran kartını aldıktan sonra ona yetecek bir güç kaynağı da almam gerek ben aklımdaki ürünleri aşağıda belirteceğim sizden tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. Bütçem 3750-3800 TL arasında monitör dahil. Monitör için en fazla 600 TL verebilirim.

*MSI B150 Gaming M3 Ana kart--Alındı
*Intel Skylake i5 6600 İşlemci--Alındı
*HyperX Fury 120GB SSD-Alındı
*WD Blue 1TB 7200RPM HD-Alındı
Yukarıdaki 4 ürün 1500 TL'ye alındı.
*MSI GTX 970 Gaming 4G veya Sapphire R9 380X 4GB Ekran kartı
*AEROCOOL Aero 800 veya Zalman Z3 Plus Kasa
*AEROCOOL KCAS 80+ 600W veya High Power 80+ 600W PSU
*HyperX Fury 8 GB 2133 ya da 2400 mhz Ram (Ana kartın XMP sınırını bilmiyorum
*ASUS VX238H 23" 1920x1080 1ms Full HD LED Monitör

Evet arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum pazartesi günü karar verdiğim ürünlerin siparişini vereceğim. Toplandığı zaman fotoğraflarını buraya yollayacağım birde seçtiğim monitörün AMD ekran kartları ile uyumlu olduğuna dair bir şeyler okudum doğru mu bu ona göre Nvidia uyumlu başka bir monitör önerebilirsiniz şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Adet - Evga GTX 960 2 GB SC - Tek Fanlı Model - 550 TL
2 Adet - Gigabyte GTX 960 Windforce 2x (O.C) 2 GB - 550 TL (Tanesi)

Ürünler Amazon.com'dan satın alınmıştır. Sıfır ve jelatinlidir. Kutuları ile birlikte teslim edilecektir. Uluslararası garanti kapsamındadır.

• Bende at gözlüğü var 1ms den başka bir şey gözüm görmez demiyorsan, sana çok daha iyi monitörler önerebilirim.
  • Bence 1080p için GTX 970 yada R9 390'a gerek yok R9 380X çok çok yeter.
  • Anakartın 2133MHz bellek destekliyor, daha yüksek frekanslı bellek takabilirsin fakat CL değeri(gecikme değeri) boşuna artış gösterir. Kingston'un en düşük CL değerine sahip DDR4 belleği Savage DDR4 2400MHz CL12 8 GB modül. Bu belleği kullanırsan 2133MHz de kullanabilirsin ama CL değeri değişmez.
  • Güç kaynağı güzel seçim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı