i5 6600 stok fan sürekli çalışma sorunu

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba. i5 6600 işlemcimin stok fanı sürekli son hız çalışıyor. Bilgisayar boşta duruyor yani kasa buz gibi fakat fan sürekli çalışıyor. Bu artık can sıkıcı bir hal almaya başladı. Sizce sorun nedir?

BIOS'tan fanın normal mod olduğuna emin olun. Termal macunun iyi olduğuna ve fanın tam oturduğuna emin olun.
Kasa daha yeni 4-5 ay önce Vatan'dan topladım yani termal macun sorunu olamaz diye düşünüyorum. Son birkaç haftada beri bu sorunu yaşıyorum. Bir kez masaya vurmuştum ve kasa zıplamıştı. Dediğiniz gibi fan yerine oturmuyor olabilir. Bios ayarlarına bir göz atayım. Eğer dediğiniz gibi fan sabit değilse onu nasıl düzeltebilirim hiçbir fikrim yok. Daha önce hiç sistem toplamadım veya montaj yapmadım.

Arkadaşlar sorun devam ediyor. Artık endişelenmeye başladım. Sürekli son hız dönüyor. BIOS ayarlarını varsayılana sıfırladım ama yine aynı. Dediğim gibi bu sorunu belli bir süredir yaşıyorum. Bilgisayar daha 4 aylık. Termal macunun bitmesi imkansız. Fanın güç bağlantısını kontrol ettim orda bir sıkıntı yok. Bir öneriniz var mı, ne yapmalıyım?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı