i5 6600 ve GTX 1070 PUBG'de darboğaz sorunu

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Arkadaşlar PUBG'de FPS drop sorunu yaşadığımdan 8GB RAM'i 16GB'a yükselttim. Fakat tam anlamıyla sorun düzelmiş değil. Ara ara oyunda takılmalar yaşıyorum.
  • CPU Intel i5 6600,
  • GPU MSI GTX 1070
  • Monitör 1080p 144Hz
YouYube'da test videoları izledim, genelde %90 GPU kullanımı ile oyunu oynuyorlar. Benim sistemimdeki GPU kullanımı %40 - %70 arası, çok nadir %85'e çıkıyor. CPU kullanımı ise genelde GPU kullanımından baya yüksek. Sorunum acaba darboğaz mı arkadaşlar?
Oyun içi fotoğraflar:
20170831220741_1.jpg
20170831221304_1.jpg
20170831221521_1.jpg
20170831221825_1.jpg
20170831223637_1.jpg
20170831224038_1.jpg

Son düzenleme:
Ayar yükseltmeyi ya da çözünürlük yükseltmeyi dene. Sorun ekran kartının çok güçlü olmasıi oyunun optimize olmaması, işlemcinin ekran kartına yetişememesi.

Ekran kartına daha zor grafikler veya daha fazla piksel atmalısın ki bir kareyi çizme süresi uzasın işlemcin ekran kartına yetişsin. DSR yapıp çözünürlüğü yükseltmen benim önerim olacaktır ayarları da en yükseğe çek direk. İşlemci kullanan ayarları da düşürebilirsin.

Ayarlar Low-High arası. Ultra ayarlara yükseltince de GPU kullanım değişmiyor. Oyun içerisinde FPS düşüşü yaşıyorum bu seferde. Birde DSR açıp deneyeyim dediğiniz gibi. Oyundaki grafik kalitesini config'den değiştim, biraz düşürdüm çimdeki detayları daha net görmek için.

Hocam alakasız olacak ama pubg nasıl bir oyun çok oyuncu var mı? incelemelerin dışında kullanıcı gözüyle. alınmalı mı daha ne kadar oynanır?

Bende yeni başladım, baya oyuncu kitlesi var. Ben açıkcası çok sevdim oyunu. Oyun 2017 Mart ayında piyasaya sürüldü, daha tam anlamıyla optimize edilmiş hale gelmedi, yani oyunun ömrü baya uzun. Oyunun geliştiricileri iyi çalışıyor, benim fikrim canlı yayın platformlarında yayınları izle, beğenirsen alabilirsin.

Edit: DSR açıp 2k çözünürlük ile değerlere baktım, GPU kullanımı arttı fakat FPS düştü, arada da FPS drop devam ediyor. Ya oyun tamamiyle sıkıntı, ya da işlemcim sıkıntı çıkarıyor.

Son düzenleme:
Hocam başlatma seçeneklerini ayarladınız mı ?

Eğer ayarlamadıysanız Steam>Kütüphane kıısmından PUBG'ye sağ tıklayın. Ardından "başlatma seçeneklerini ayarla" kısmına bunu yapıştırın; -USEALLAVAILABLECORES

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı