i5 6600 ve GTX 1070 Ti Oyunlarda Darboğaz Sorunu

metespc

Hectopat
Öncelikle merhaba, geçen günlerde eski ekran kartım Zotac GTX 960'ı MSI Gaming GTX 1070 Ti ile değiştirmeye karar verdim.

Ürün elime gelip PC'ye taktığımda her türlü oyunda low GPU load aldıgımı fark ettim. Bunun yüzünden low ayarlar ve ultra ayarlarda hiçbir FPS farkı yaşamıyorum! Buna sebebiyet veren nedir yazılımsal düşünüp formatladım halen sürüyor darboğaz mıdır? PSU yetersizliği bozukluğu mudur anakart darboğazı mıdır bir danışayım dedim sistemim:
  • Intel Core I5 6600 3.3 GHz oyunlarda 3.6 3.7 çalışmakta
  • MSI GTX 1070 TI Gaming 8G
  • MSI B150A Gaming Anakart 1151 SOKET
  • HypreX 2133 MHz Tek Slot 16 GB RAM
  • 120 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • 600W Xigmatek Taura PSU 80+ Bronze
  • 1 CD ROM
  • 2 Sistem, 1 CPU Fanı

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle darboğazdır. Monitörün 720P değil değil mi? MSI Afterburner ile oyun değerlerini paylaşır mısın? Low ve very high olacak şekilde. Bir de HDD Tune veya Crystal Disk ile HDD durumunu paylaşır mısın?
HDD Tune kullanmayı bilmiyorum bu da h1z1 de ultra ayarlardaki değerler darboğaz oldugunu sanmıyorum cünkü cpu kullanımı burda az iken gpu da az ?

Büyük ihtimalle darboğazdır. Monitörün 720P değil değil mi? MSI Afterburner ile oyun değerlerini paylaşır mısın? Low ve very high olacak şekilde. Bir de HDD Tune veya Crystal Disk ile HDD durumunu paylaşır mısın?
Öncelikle merhaba, geçen günlerde eski ekran kartım Zotac GTX 960'ı MSI Gaming GTX 1070 Ti ile değiştirmeye karar verdim.

Ürün elime gelip PC'ye taktığımda her türlü oyunda low GPU load aldıgımı fark ettim. Bunun yüzünden low ayarlar ve ultra ayarlarda hiçbir FPS farkı yaşamıyorum! Buna sebebiyet veren nedir yazılımsal düşünüp formatladım halen sürüyor darboğaz mıdır? PSU yetersizliği bozukluğu mudur anakart darboğazı mıdır bir danışayım dedim sistemim:
  • Intel Core I5 6600 3.3 GHz oyunlarda 3.6 3.7 çalışmakta
  • MSI GTX 1070 TI Gaming 8G
  • MSI B150A Gaming Anakart 1151 SOKET
  • HypreX 2133 MHz Tek Slot 16 GB RAM
  • 120 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • 600W Xigmatek Taura PSU 80+ Bronze
  • 1 CD ROM
  • 2 Sistem, 1 CPU Fanı
h1z1 de ultra ayarlardaki değerler darboğaz değil gibi mesela burda işlemci 100 de degil cünkü

Dosya Ekleri

• 33.png
    33.png
    67 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı