İ5 6600 ve Rx 480 sistem

pcvsps

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar ben geçen de size sordum, bu sefer değişiklikler var size iyi mi olmuş kötü mü diye sormak istedim

Ankart=Msi H170A Gaming Pro 2133 MHz
Ekran kartı=Msi RX 480 8 GB
İşlemci=i5 6600
RAM=Kingston 16 GB 2133 MHz
SSD=Kingston 240 GB
Sabit disk=Seagate 1 TB 7200 rpm
Kasa=Thermaltake Versa G25 500watt pencereli kasa
Monitör=Asus VP228TE 1ms Gaming monitör

Yanlışım varsa düzeltin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının 4gb modeli alınıp veya İ5 6500 alınıp freesync bir monitör alınmalı. Hem 75hz hemde freesync özelliği büyük bir artı. Ayrıca kasa ve psu olarak uygun fiyatlı bunları öneririm. Onun dışında sistem iyi. DARK Dragon (DKCHDRAGON) Power Yok, USB, Ses, Siyah, Pencereli, Kasa
FSP Performance FSP600-60AHBC, 600W, 12 cm Fan, Güç Kaynağı
4 GB modelini tavsiye etmiyorum zira gelecekte ki oyunların kaplama kaliteleri yüksek olacağı için 8 GB VRAM'e ihtiyaç duyulacaktır. Şuan zaten minimum VRAM 4GB olmalıdır yüksek kaplamalarda oynamak için. FSP marka PSU alınabilir, işinin ehlini bilen ve Corsair gibi firmalara kafa tutan bir firmadır. Kasa konusunda ise Dark, Everest ve Frisby'den uzak durun. SSD'yi çıkarın ve belleği 8GB'e indirin zira onlar sonradan alınabilir parçalardır. İlk baş sistemin önemli parçalarına yatırım yapmak her halükarda daha mantıklıdır. Bir de işlemciyi AMD Zen ile değiştirin. AMD Zen alırsanız da kurulumu siz yapmayın, aldığınız yere yaptırın zira pinler işlemci üzerinde ve oturdu mu diyerek pini kırarsanız işlemciyi çöpe atarsınız. Benim dediğim gibi yaparsanız sisteminiz daha geleceğe yatkın olur. Mesela AMD Zen işlemciler hem ucuz hem de çok performanslı olacak. Ocak ayı gibi de belki RX485 gibi kartlar çıkar. Bir de bunları alacağım diyorsanız ilk tavsiyem Vatan'dan almayın. İşlemciyi i7 6700 yapın, bellek ve SSD'den kısarak monitörü ve kasayı daha kaliteli bir modelle değiştirin.

Son düzenleme:
4 GB modelini tavsiye etmiyorum zira gelecekte ki oyunların kaplama kaliteleri yüksek olacağı için 8 GB VRAM'e ihtiyaç duyulacaktır. Şuan zaten minimum VRAM 4GB olmalıdır yüksek kaplamalarda oynamak için. FSP marka PSU alınabilir, işinin ehlini bilen ve Corsair gibi firmalara kafa tutan bir firmadır. Kasa konusunda ise Dark, Everest ve Frisby'den uzak durun. SSD'yi çıkarın ve belleği 8GB'e indirin zira onlar sonradan alınabilir parçalardır. İlk baş sistemin önemli parçalarına yatırım yapmak her halükarda daha mantıklıdır. Bir de işlemciyi AMD Zen ile değiştirin. AMD Zen alırsanız da kurulumu siz yapmayın, aldığınız yere yaptırın zira pinler işlemci üzerinde ve oturdu mu diyerek pini kırarsanız işlemciyi çöpe atarsınız. Benim dediğim gibi yaparsanız sisteminiz daha geleceğe yatkın olur. Mesela AMD Zen işlemciler hem ucuz hem de çok performanslı olacak. Ocak ayı gibi de belki RX485 gibi kartlar çıkar. Bir de bunları alacağım diyorsanız ilk tavsiyem Vatan'dan almayın. İşlemciyi i7 6700 yapın, bellek ve SSD'den kısarak monitörü ve kasayı daha kaliteli bir modelle değiştirin.
4gb vram ilerisi için de yeterlidir. 8gb 1080p için tamamen gereksiz. Ayrıca Dark markası da iyidir. Everest gibi markalar ile kıyaslanması kesinlikle doğru olmaz. Ayrıca ssd çıkarın demişsiniz ama işletim sistemini ssd'ye kurmak çok büyük bir hız kazandırır. Hdd sonradan da takılabilir. Ayrıca Zen alınacaksa anakartın da değişmesi gerekir. Ayrıca dikkatli bir şekilde yaptığında işlemciyi yerine oturtmak oldukça kolaydır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı