i5 6600 ve RX480 8GB Oyunlarda GPU kullanımı Sürekli Değişmesi

torres888

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Sapphire RX480 8GB kullanmaktayım fakat oyunlarda GPU kullanımı sürekli değişiyor, MSI afterburner kullanıyorum % 60 %90 %0 (sıfır) bile oluyor böyle gidip geliyor. Oynanabilirlikte bir sıkıntı olmasa da aralarda teklemeler olabiliyor, sürücüleri güncelledim diğer sistem özelliklerini yazıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

i5 6600
16GB
750 w xıgmatek silver

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunları oynuyorsunuz?

2 gün oldu toplayalı pcyi cs go yükledim ve bu oyunda yapıyor dota 2 yükledim yine oluyor bu günlerde yükleyeceğim oyunları ama hiç oyunlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum age of ampires 2 hd yüklüyorum şu an zannetmiyorum ki yapmasın. Acaba kartta bi problem olabilir mi?

Bende de oluyor. Ama oynanışa bir etkisi yok. Akıcılık normal.
Evet oynanış güzel, online oyunda internetten ping sorun olmuştu bir ara farklı cihazlardan bağlanıldığı için o kadar, fakat kart konusuna gelicek olursak geçmiş konularda bu yüzden iade eden var kafam karıştı.. Daha yeni aldım iade edebilirim bilinçli biri iade et derse bu bir sorundur derse iade ederim...

MSI afterburner ayarlar-genel ayarlar sekmesinden alt tarafta "enable unified GPU usage monitoring" işaretli değilse işaretleyin.

Söylediğiniz gibi 'enable unified GPU usage monitoring' (birleştirilmiş GPU kullanımını izlemeyi etkinleştirin) seçeneğini tikledim ve gpu kullanımı %30 %40 arasına gitip geliyor (CS GO) artık :D sanırım gerçek değerini göstermeye başladı. Bu hata yüzünden kartı iade eden okudum formda baya şaşırdım hocam şu an gerçekten.

Son düzenleme:
Directx 12 destekli oyun yükleyin %100 kullandığını göreceksiniz. O tarz dx9 oyunlarda bu hatalar oluyor. Bende 1050ti var mesela aynı oyunlarda sorun oluyor hep bende o şekil kullanıyorum. Bozuk değil kartınız. Yeni kartların çoğu böyle.

Directx 12 destekli oyun yükleyin %100 kullandığını göreceksiniz. O tarz dx9 oyunlarda bu hatalar oluyor. Bende 1050ti var mesela aynı oyunlarda sorun oluyor hep bende o şekil kullanıyorum. Bozuk değil kartınız. Yeni kartların çoğu böyle.

Aynen hocam oyunlarda sıkıntı yok zaten ama bu tarz şeyler okuyunca insan şüphe duyuyor çok bilmek de iyi değil bazen veya eksik bilmek : D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı