i5 6600 yüksek CPU kullanımı sorunu

SedatYekta

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce Alt+Tab atınca farenin kasması ve oyunlarda düşük FPS sorunları yaşamıştım. Bunların sebebinin CPU kullanımı olduğunu düşünüyorum. Alt+Tab yapınca oyun ne olursa olsun CPU kullanımı %100 oluyor. CPU'da sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bu olaylar monitörün eski olmasından(1440x900) kaynaklanıyor olabilir mi?
  • i5 6600
  • GTX 1070
  • 8GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciyi bende kullanıyorum. Dediğiniz sorunla geçen sene Win 10 Creator's Update ile tanıştım. O zamandan bu zamana kendileri misafirim . Ne yaptıysam düzeltemedim. Bende uyum sağlamayı seçtim. Maksimum 2 saniye sürüyor.

Full HD LG Flatron M2262D
MSI H170 Gaming M3
İ5 6600
16 GB (8x2)2133 Mhz DDR4 Kingston Fury

Sorunun Scalingden olduğunu sanmıyorum. Bu işlemciye göre kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Aynı işlemciyi bende kullanıyorum. Dediğiniz sorunla geçen sene Win 10 Creator's Update ile tanıştım. O zamandan bu zamana kendileri misafirim . Ne yaptıysam düzeltemedim. Bende uyum sağlamayı seçtim. Maksimum 2 saniye sürüyor.

Full HD LG Flatron M2262D
MSI H170 Gaming M3
İ5 6600
16 GB (8x2)2133 Mhz DDR4 Kingston Fury

Sorunun Scalingden olduğunu sanmıyorum. Bu işlemciye göre kronik bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Oyunlarda düşük performans sorunu da yaşıyor musunuz?
DSR ile çöznürlüğü yükseltip bir daha kontrol edin.
DSR açınca ekran bulanıklaşıyor ve karıncalanıyor HDMI to VGA dönüştürücüden kaynaklandığını düşünüyorum.
Live Update 6 bu program var mı bilgisayarınızda varsa o program yüzde 50 gibi bazen yük bindiriyor yöneticiden bir kontrol edin boştayken yük bindiren uygulama açık mı?
Live Update 6 yüklü fakat görev yöneticisinde CPU kullanımı yok.

DSR açınca ekran bulanıklaşıyor ve karıncalanıyor HDMI to VGA dönüştürücüden kaynaklandığını düşünüyorum.

İyice bir baksaydınız ben de Live Update 6 sorun yaratıyordu

Oyunlarda hiçbir sorun yaşamıyorum. Ama başka bir programın penceresine giriş yaptığım an fare pointer yenilenme hızı hissedilir derecede azalıyor

Bir daha baktım fakat kullanmıyor.

Farenin kasması durumu herkeste var sanırım. CPU kullanımı konusunda ne yapmalıyım?

Görev Yöneticisinin başlangıç sekmesindeki işe yaramayan uygulamaları devre dışı bırakıp görev çubuğunun sağ alt köşesindeki kullanılmayan uygulamaları kapatarak başlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı