i5-6600K - GTX 970 sistem güncellenmeli mi?

Evet bütün parçalar aynı zamanda alındı sadece sonradan 1 SSD takviyesi daha yapıldı bütçem var lakin yükseltme yaparsak ne kadar süre daha gider. Bütçem 20-23 civarı.
Hocam güçlü bir ekran kartına işlemci darboğaz yapar. İşlemciyi de güncellemek gerekir. İşlemci değişecekse anakartı da değiştirmek gerekir. DDR4 sistem güncellemesi yaparsanız ram masrafınız olmaz. PSU çok düşük değil fakat mesela 170 W tüketimi olan 3060'ı rahat besleyebilir mi emin değilim. 3050 almak da gereksiz olur. Belki 4060 beklenebilir. 4060'ın tdp değeri oldukça düşük olabilirmiş (115 W).

Karışık yazdım biraz ama yükseltme için şunlar alınabilir gibi:

B660 Anakart
13400F işlemci
RTX 4060 Ekran kartı

Toplam 20 bin tl olur diye tahmin ediyorum bunların toplamını. Ve bu sistem bi 7-8 yıl daha götürebilir😄

Bu sadece benim alternatif sistem önerim. Aklıma böyle geldi. Ne kadar f/p olduğu tartışılır. Bana kalırsa hazır sistem almak daha mantıklı. Bu eski sistem de emekli olsun, çalışır vaziyette güzel güzel dursun.😄

Hocam güçlü bir ekran kartına işlemci darboğaz yapar. İşlemciyi de güncellemek gerekir. İşlemci değişecekse anakartı da değiştirmek gerekir. DDR4 sistem güncellemesi yaparsanız RAM masrafınız olmaz. PSU çok düşük değil fakat mesela 170W tüketimi olan 3060'ı rahat besleyebilir mi emin değilim. 3050 almak da gereksiz olur. Belki 4060 beklenebilir. 4060'ın TDP değeri oldukça düşük olabilirmiş (115 W).

Karışık yazdım biraz ama yükseltme için şunlar alınabilir gibi:

B660 anakart.
13400F işlemci.
RTX 4060 ekran kartı.

Toplam 20 bin TL olur diye tahmin ediyorum bunların toplamını. Ve bu sistem bir 7-8 yıl daha götürebilir😄

Bu sadece benim alternatif sistem önerim. Aklıma böyle geldi. Ne kadar F/P olduğu tartışılır. Bana kalırsa hazır sistem almak daha mantıklı. Bu eski sistem de emekli olsun, çalışır vaziyette güzel güzel dursun.😄

Dediğiniz gibi 7-8 sene görürse iyi aşağı yukarı bu sistemde o kadar oldu diye hatırlıyorum alalı.
Birkaç hazır sistem PC baktım kiminin ekran kartı iyi işlemcisi zayıf kiminin işlemcisi iyi ekran kartı zayıf işin içinden çıkamadım.

Bence şu anki sistem satarsınız daha mantıklı. Üstüne ekleyip çok güzel sistem alabilirsiniz.

Mantıklı geliyor alacağım hazır sistem ya da toplama bilgisayara karar verirsem bu PC'yi hemen satışa koyabilirim. Kendi sistemim sizce ne kadar eder.

Dediğiniz gibi 7-8 sene görürse iyi aşağı yukarı bu sistemde o kadar oldu diye hatırlıyorum alalı.
Birkaç hazır sistem PC baktım kiminin ekran kartı iyi işlemcisi zayıf kiminin işlemcisi iyi ekran kartı zayıf işin içinden çıkamadım.

Mantıklı geliyor alacağım hazır sistem ya da toplama bilgisayara karar verirsem bu PC'yi hemen satışa koyabilirim. Kendi sistemim sizce ne kadar eder.
İyi sistemler de oluyor. Çok uyguna geliyor fiyatları. Şu an bilemiyorum ama öneren çok olur burada. Güncel bir İ5 işlemcili, güncel orta-üst seviye bir ekran kartlı sistemler bulunabiliyor. Yalnız anakarttan, psu'dan, sogutmadan kısabiliyorlar. Ona dikkat etmek lazım.

İyi sistemler de oluyor. Çok uyguna geliyor fiyatları. Şu an bilemiyorum ama öneren çok olur burada. Güncel bir i5 işlemcili, güncel orta-üst seviye bir ekran kartlı sistemler bulunabiliyor. Yalnız anakarttan, PSU'dan, sogutmadan kısabiliyorlar. Ona dikkat etmek lazım.

Sanırım öyle bir sistem bulursak bir süre sonra anakart ve PSU masrafım olacak gibi görünüyor.

Sanırım öyle bir sistem bulursak bir süre sonra anakart ve PSU masrafım olacak gibi görünüyor.
Sistemleri genelde özelleştirebiliyoruz. Anakartı kaliteli bir şey seçersiniz satın alırken. PSU'ya da bakarsınız. Beğenmezseniz değişiklik imkanları oluyor. Extra masraf olmaz yani.

Dosya Ekleri

• ssd 1.PNG
    ssd 1.PNG
    80,5 KB · Görüntüleme: 5
  • ssd 2.PNG
    ssd 2.PNG
    87,9 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı