İ5 6600K İçin Anakart Tavsiyesi

gezer3082

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistemimi tamamlamış durumdayım. Şuanlık sadece ekran kartı ve anakart eksik. Bir süre intel'in dahili grafik birimi ile devam ederim sonra güzelinden bir R9 380 çekeceğim sistemin altına yemede yanında yat.

Sistemin son hali ;

İntel Core İ5 6600K
Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 2400Mhz RAM
Corsair H80i Sıvı Soğutma
Seagate 1 TB Harddisk ST1000DM003
High Power 750Watt 80+Bronze Güç Kaynağı

Şuanlık uzay montaj olarak kullanılacak olup güzel bir sistem dizdiğimi düşünüyorum. Yanında bir anakart tavsiyesi istiyorum. Anakart aldım mı sistemi kullanmaya başlayabilirim. Şimdiden teşekkürler.

.

Bütçen nedir? Böyle güzel bir sıvı soğutmaya Asus Z170 Pro Gaming öneririm. Bütçe yetmiyorsa Asus Z170-A ya da Asus Z170-K alabilirsin. Anakart seçiminde Asus'tan vazgeçme. OC performansı diğer markalara göre daha iyi.

Açıkcası arkadaşlar belirli bir bütçem yok. İşlemci K ibareli olduğu için bol bol OC yapılacak. OC potansiyeli iyi olan bir anakart istiyorum. Teşekkürler.

Çok oc potansiyeli istiyorsan sabertooth z170 yada deluxe al ama onlar da pahalı anakartlar. Pro gaming yarı fiyat ve işlemcini rahat rahat 4.6 ghz e çıkarabilirsin.

Yok ben o kadar da profesyonel biri değilim. Günlük kullanım ve oyun için, daha çok oyun için alıyorum bu sistemi.

Diğer arkaşların dediği gibi Asus Z170 Pro Gaming alabilirsin. msi istersen de Z170 Gaming M3 alabilirsin (İçinden çıkan yapıştırma çok şekil :) .) .

Arkadaşlar tek istediğim şu. Uygun fiyata OC yapılabilen bir anakart istiyorum. Aslında daha çok bu Asus marka Pro Gaming modeli tercih ediliyor. Büyük ihtimal bende ondan alacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı