i5-6600K overclock yapmak için anakart önerisi

STRlHurricane

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Çarpan kilidi açık bir işlemcim var ve anakartım H170 GAMING PRO. Overclocka müsait olmayan bir anakart aldığımı ne yazık ki çok geç öğrendim. Şimdi ise bu hatamı düzeltmek ve overclock yapmama müsaade edecek bir anakarta ihtiyacım var. Altta belirttiğim bilgiler doğrultusunda önerebileceğiniz bir anakart varsa çok sevinirim.
  • İşlemci: i5-6600K (1151 socket) 3.5GHz
  • RAM teknolojisi: DDR4
  • Anakart boyutu: ATX tercihimdir
  • Max bütçe: 500-600₺

Son düzenleyen: Moderatör:
Z170 ve Z270 anakartlardan alabilirsin fakat zor bulunuyor sağlamı. Bende Asus Z170-A vardı. Anakartıma güvenemedim, o yüzden arkadaşıma verirken para falan almadım. O da kurduğu sistemi komple sattı daha sonra. Alan kişi sanırım bir şekilde randıman alabilmiş anakarttan.

Sıfır zaten yoktur. (Bence !!!)
İkinci elde sağlam denk getirirseniz alın. Ama işlemciyi satıp yeni anakart-işlemci paketi almak en mantıklısı.

Çarpan kilidi açık bir işlemcim var ve anakartım H170 GAMING PRO. Overclocka müsait olmayan bir anakart aldığımı ne yazık ki çok geç öğrendim. Şimdi ise bu hatamı düzeltmek ve overclock yapmama müsaade edecek bir anakarta ihtiyacım var. Altta belirttiğim bilgiler doğrultusunda önerebileceğiniz bir anakart varsa çok sevinirim.
  • İşlemci: i5-6600K (1151 socket) 3.5GHz
  • RAM teknolojisi: DDR4
  • Anakart boyutu: ATX tercihimdir
  • Max bütçe: 500-600₺
Sıfır alacaksan bunlar olabilir.

Bunlar olabilir.

Bu anakartlardan başka piyasada sıfır Z270 kalmamış gibi görünüyor.

Overclock düşündüğün kadar performans artışı sağlamaz 🙂

Eski seriye anakart alıp masraf yapmak yerine yeni nesile geçsen daha mantıklı olmaz mı?
Tek ve çoklu çekirdekte %25 artış oluyor 4.7 GHz'a çıktığında. Ciddi derecede performans artışı var yani.

Aktif olarak yayın yapan birisi olarak işlemcimden ekstra bir performans istiyorum. Aynı anda oyun ve yayın derken son zamanlarda performansı yetersiz gelmeye başladı. Yeni nesil bir işlemci alacak bütçem olmadığı için çözüm olarak hız aşırtma yapmak istiyorum.

Buna uygun bir soğutucunuz da varsa arkadaşların önerilerine kesinlikle bakın. Onun dışında tam olarak ne kadar bütçeniz var?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı