i5-6600K RX 570 Yükte Kapanma Sorunu

İbrahimklcr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba oyuna girmeye çalıştığımda ya da ekran kartına yük bindirecek uygulama çalıştırdığımda PC kapanıyor ekran kartımı PC'yi temizlemek için çıkartıp taktıktan sonra olmaya başladı. PSU'yu değiştirip denedim yine aynı sorunla karşılaştım. AIDA64 ile sadece GPU benchmark'ta sistem kapanıyor driverlerı yeniden yükledim sonuç değişmedi. Garantilik bir durum mu yoksa yazlımsal mı? İşlemci i5-6600K, anakart Z270 Tomahawk PSU High Power Absolute 650W

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yüzünden olabilir dedim ancak değiştirip farklı bir PSU'da denemişsiniz. Format atmayı deneyin. Kesin olarak yazılımsal olup olmadığını anlamak için. Yine devam ediyorsa tam emin olmamakla beraber ekran kartınızda problem olduğunu düşünürüm.

GPU stabil çalışmıyor gibi duruyor. Eğer stres testinde kapanıyorsa büyük ihtimalle GPU arızası ve sersive gitmesi gerekir.

PSU yüzünden olabilir dedim ancak değiştirip farklı bir PSU'da denemişsiniz. Format atmayı deneyin. Kesin olarak yazılımsal olup olmadığını anlamak için. Yine devam ediyorsa tam emin olmamakla beraber ekran kartınızda problem olduğunu düşünürüm.
Format attım Bir değişiklik olmadı
Fanlar çalışıyor mu? Sıcaklıklar nasıl
Fanlar pc kapandığı zaman tam yükte çalışıyor onun dışında normal
Asusla görüştüm servise talebimi kabul etti kart şuan görüntü de vermiyor ayrıca

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı