i5-6600K sistemde siyah ekran hatası

Cumali Adnsprlu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba bilgisayarımda hata tespiti yapamadığım bir sorun var bu sorun yaklaşık olarak 5 aydır devam ediyor. Bilgisayarı açtığımda bir sorun yok bazen kapatana kadar sorun olmuyor ancak bazen açtıktan 1 saat sonra veya 5 saat sonra fark etmeksizin siyah ekrana düşüyor. Denemediğim yol kalmadı ekran kartını komple söktüm termal macun ile yenileyip taktım, RAM'lerin soketlerini değiştirdim temizledikten sonra tabii, BIOS pilini dahi değiştirdim yenisi ile sorun düzelir ümidi ile ancak hata tespitini bir türlü yapamadım bazen tam oyun esnasında bazense masaüstünde bilgisayar aniden siyah ekrana düşüyor ancak çalışmaya devamda ediyor mesela video veya müzik dinlerken kulaklıktan ses gelmeye devam ediyor, monitorde sorun olsa hiç çalışmazdı diye düşünüyorum kablolarını tak çıkar yapıyorum yine düzelmiyor ancak bilgisayara reset atınca düzeliyor. Donanım bilgilerim imzamda mevcut şimdiden bilgilerinizi aktardığınız için teşekkür ediyorum, iyi Sosyaller.

CPU: İ5 6600K, ANAKART: ASUS Z170 PRO GAMİNG ,EKRAN KARTI: MSİ GTX970,RAM: CORSAİR 2x8GB 2400MHZ CL14,SIVI SOĞUTMA:COOLER MASTER SEIDON 120V, KASA: CORSAİR CARBİDE SPEC-02 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı