Çözüldü i5 8400 RTX 3060 Ti sistemde siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Redme

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB PRO 16 GB 3600 MHz
Ekran kartı
Aorus RTX3060 Ti 8 GB
Anakart
ASUS Prime B365M-K
İşlemci
i5 8400
Arkadaşlar bilgisayarımı yaklaşık 2 ay önce topladım. Bilgisayar çalışırken birden siyah ekran geliyor ve fanlar birden son hız dönmeye başlıyor ve reset atana kadar da düzelmiyor. Ekranda "no signal" hatası yazıyor ama bilgisayar çalışıyor arkadan ses geliyor ancak görüntü gelmiyor. Sizce ne yapabilirim? Neyden kaynaklanıyor olabilir?

Çözüm
Sorunu çözdüm. Güç kaynağından gelen 8 ve 6 pin kablolarının ucu çift şekilde tasarlanmış yani bir kablo üstünde 2 adet pin ucu var. Daha önce en uçta olan pin girişini kullanıyordum bunu değiştirerek daha gerideki pin girişini kullandım ve sorunu çözdüm.
Arkadaşlar bilgisayarımı yaklaşık 2 ay önce topladım. Bilgisayar çalışırken birden siyah ekran geliyor ve fanlar birden son hız dönmeye başlıyor ve reset atana kadar da düzelmiyor. Ekranda "no signal" hatası yazıyor ama bilgisayar çalışıyor arkadan ses geliyor ancak görüntü gelmiyor. Sizce ne yapabilirim? Neyden kaynaklanıyor olabilir?
ekran kartını vb. söküp açmayı deneyin.

Cooler Master MWE 700 White 230V - V2 Power Supply unit 700W 24-pin ATX

@Marix Cooler Master MWE 700 White 230V - V2 Power Supply unit 700W 24-pin ATX

Ekran kartına tek kablo üzerinden 8+6 pini bağlıyorsanız 200w ağır geliyor olabilir.

Ekran kartı güç girişine 8 pin için ayrı bir kablo, 6 pin için ayrı bir PCI kablosu ile bağlayın.

mpo_disable.reg dener misiniz hocam;
mpo_disable.reg

MPO disable.reg kullanın. Eğer sorun devam ederse veya çözmezse alttaki restore.reg kullanın. Kayıt defteri değişikliklerini varsayılan çevirir.
mpo_restore.reg

Sorunu çözdüm. Güç kaynağından gelen 8 ve 6 pin kablolarının ucu çift şekilde tasarlanmış yani bir kablo üstünde 2 adet pin ucu var. Daha önce en uçta olan pin girişini kullanıyordum bunu değiştirerek daha gerideki pin girişini kullandım ve sorunu çözdüm.

Dosya Ekleri

• 61Z1PaFLn7L._SL1500_.jpg
    61Z1PaFLn7L._SL1500_.jpg
    146,3 KB · Görüntüleme: 14
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı