i5 6600K sisteme Ekran Kartı Önerisi

Mansur D

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle İyi Günler. Ekran kartımın bozulduğunu düşünüyorum (GTX 970) Windows beşinci veya altıncı yeniden başlatmamdan sonra açılıyor bazen "Windows başlatılamadı" hatası alıyorum. Windows girdiği zamanlarda bir süre sonra sinyal yok veya düz beyaz renkli bir ekran çıkıyor. Formattan sonra NVIDIA Display veya Nvidia Driver güncelledikten sonra ekran "sinyal yok" geçiyor. Yeni kart almayı düşünüyorum (GT 730 örnektir) ucuz olması ve sistemimde sıkıntı çıkarmayacak yük bindirmeyecek olması lazım.
Not: Bilgisayarı çoğunlukla oyun oynamak için kullanıyorum.
Bilgisayarım 5 yıllık, bu süre boyunca tek bir korsan yazılım kullanmadım böyle bir sorunla karşılaşmamın sebebi nedir?

Sistemim;

+HyperX 8 GB DDR4 RAM (X2)

+İşlemci Intel i5 6600K 3.8GHz

+Gigabyte Z170-D3H anakart

+PSU Corsair VS650

+Windows10 Pro

Ekran kartı konusunda çok bir bilgim olmaması dolayısıyla Tavsiyelerinize ve yardımlarınıza açığım.

Hocam ikinci el Rx 570 bulunabilir o fiyata.
Tamamdır Hocam sağol. RX 570 bakıyor olacağım ancak GT 730 veya üstü almamı öneren çevremden çok insan oldu. Performansı nedir bu GT 730'un hiçbir bilgim yok. Aklınıza gelen başka öneriler olursa eğer paylaşırsanız sevinirim.

RX460 var Eskişehir'de 800TL 4 GB isterseniz sarı siteden bakabilirsiniz ürüne. NVIDIA tarafında GTX970 3 fanlı model bulunuyor 1100TL'ye 4 GB isterseniz ona da bakabilirsiniz. 1300TL yede 1050 Ti bulunuyor ama tek fanlı seçim sizin bütçeyi 300 TL aştım farkındayım ama bunlar bulunuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı