i5 6600k sisteme ekran kartı tavsiyesi

massiveover

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar, başlıkta yazdığım gibi ekran kartı araştırıyorum. Sistemi toplarken MSI gaming x GTX 1050 2g almıştım, ilk başlarda hoşuma gitmişti, muhtemelen nvidia 710m'den geçişten dolayı şimdi yetmiyor.

Bu arada sistemim;

-İntel core i5 6600k,
-MSI z170a tomahawk ac,
-Corsair velegance kırmızı 3000 MHz 16GB RAM (2400 MHz CL16'lık almıştım sağolsun hepsiburada 3000 MHz CL15'lik yollamış.
-Dark aquaforce 120w sıvı soğutma(şuanda yeterli)
-Dark shadow kasa
-Hi-level 600w 80+ bronze PSU

Nvidia olursa sevinirim, alıştım çünkü arayüzünü ve programlarını seviyorum. MSI olursa da iyi olur. Orta segment veya orta segment üstü olabilir. Açıkcası bu sisteme hangi ekran kartı gider? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Fiyat konusunda konuşalım birlikte en uygununu bulalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ;

İşlemcin güzel bir işlemci. Bence MSI GTX 1060'a bakabilirsin. ( sen MSI istediğin için ) Yoksa Asus GTX 1060 tavsiye ederdim.

Eğer monitörün 1440p değilse GTX 1060'tan fazlasına geçmemeni tavsiye ederim. RX 480 olsun, GTX 1060 olsun 1080p'deki oyun zevki için çok uygun. Hem işlemcin de bu kartlarla darboğaz yapmaz. Kendim kullandım biliyorum . Ama GTX 1070 gibi bir seviyeye geçeceksen hem 2k çözünürlük destekleyen bir monitöre ( 1440p ) hem de İ7 6700k bir işlemci almalısın. ( Yaptığım testlerde GTX 1070 kartının, i7 6700k işlemcisi ile , i5 6600k işlemcisine oranla %20 bir performans artışı elde etmiştir. )

Saygılarımla
İsrafil ÖNAL

@sercqn Sen zaten kararını vermişsin, tavsiye almanı gerektirecek bir şey göremiyorum. Nvidia olsun MSI olsun istiyorsun! O halde neden tavsiye bekliyorsun ki? Bu kriterlere göre MSI GTX 1050 Ti ve MSI GTX 1060 yer alıyor. Maddi durumuna göre istediğini alabilirsin.

@KralGS Kendisi bütçem 2 bin lira deseydi, muhtemelen 2 bin liraya ekran kartı önerirdin. Ben anladığımı söyleyeyim.
  • Mesela GTX 1060'ın bir sürü modeli var. Kimisi diğer modellere göre çok dandik ama çok ucuz değil, kimisi orta halli ama biraz ucuz, kimisi de çok kaliteli ama bir o kadar da çok pahalı olabiliyor.
  • En uygununu, mantıklısını beraber istişare edelim ve en doğru kararı verelim demek istiyor.
  • Ne zaman birisi bütçe belirtse, hemen herkes bütçenin sınırına dayanacak şekilde öneride bulunuyor. Neden? Çünkü; en iyi modeli ben öneriyorum, en performanslısını ben öneriyorum demek için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı