i5 6600K Sisteme Ekran Kartı ve PSU önerisi

Kullgan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Malum yaz aylarının gelmesiyle beraber bir oyun bilgisayarı toplama kararı aldım ve bu sistemi almanın eşiğindeyim. Kafamı kurcalayan 2 adet soru var. 1. si GTX 970 yerine r9 390x tercih etmeli miyim? 2. si eğer tercih edersem PSU'yu yükseltmem gerekli midir ve hangi kasa-psu birleşimini kullanmam gerekir? Şimdiden herkese teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Oyun amaçlı kullanılacaksa R9 390X tercih edebilirisiniz.Fakat 1070'i beklemenizi tavsiye ederim.

Psu yeterli olucaktır.

1070 i malesef bekleyemeyeceğim. Sistem 2-3 gün içinde elimde olucak. Sapphire r9 390x NITRO GAMING tri-x fiyat bakımından bana en uyanı herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?

Güç kaynağınız her türlü yetecektir. Oyun için kullanacaksanız K serisi bir işlemci almanıza gerek yok. R9 390X alacak bir bütçeniz varsa işlemcinizi I5 6600 işlemci alıp ekran kartı olarak GTX 1070 almanı öneririm. Senin için çok daha iyi olacaktır. Anakart olarak MSI H170 Gaming M3 almanı öneririm.

Ben de 1070 almanı tavsiye ediyorum. nVidia sitesinde 500 yeterlidir olarak yazmış ancak 600W 80+ bir güç kaynağı alman yararına olur.

1070 i malesef bekleyemeyeceğim. Sistem 2-3 gün içinde elimde olucak. Sapphire r9 390x NITRO GAMING tri-x fiyat bakımından bana en uyanı herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?
Eğer bekleyebilme şansın varsa kesinlikle bekle. Ama bekleyemiyorsan R9 390X almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı