i5 6600K Stres Testi Sonuçları

Azmich

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Profil Kapağı
1524498912
Merhaba arkadaşlar. Bugün nedense sistemi kurcalayasım geldi iyice. Ekran kartından sonra bir cesaret ile işlemciye de yüklenerek biraz test yapmak istedim.

Anakartım Gigabyte Z170X Gamnig 7. Kasam Zalman Z3 Plus. Önde 2 fan, arkada egzoz fanı ve üstte 2 tane egzoz fan var. İşlemci soğutucum ise Xigmatek Durin D982. Termal macun olarak ise Artic MX-4 kullanmaktayım.

İşlemci 6600K. 1.375 Volt ile 15 dakika stres testi sonucu aşağıdadır. Eğer aynı işlemciniz benden daha serin çalışıyor ise tavsiytenizi alabilir ya da benden daha sıcak çalışıyor ise önerilerimi verebilirim.
123.jpg

Çok teşekkürler. Şu an fark ettim 'Test FPU' seçeneği işaretli değilmiş. Şu an o seçenek ile beraber testi tekrar ediyorum. Ortalama 70 derecede. :)

Masaüstü bilgisayarinda 70 derece biraz fazla olabilir, çoğu paylaşım sitelerinde videolarda ağır yükteyken masaüstü bilgisayarlarının 60 i geçtiğini görmedim. Ancak sizin ekipmanlarınızda bu değerler normal olarak gözüküyor gözlemlediğim kadarıyla. Bende laptopumda ağır yükte 65 civarini görüyorum.

Tabi. Voltaj olması gerekenden çok yukarıda. Ayrıca kule tipi değil düşük profil işlemci soğutucu kullanıyorum. Yakın zamanda umarım kule tipi soğutucu ile yenileyeceğim testleri. :)

Üst limiti bulmak istiyorsan çekirdek voltajı anakartın önerdiği tehlike sınırının bir seviye alt değerine getirip çekirdek hızını daha da arttırabilirsin. Ne zaman sorun yaşarsan bir önceki stabil değerin üst limitindir.

Üst limiti bulmak istiyorsan çekirdek voltajı anakartın önerdiği tehlike sınırının bir seviye alt değerine getirip çekirdek hızını daha da arttırabilirsin. Ne zaman sorun yaşarsan bir önceki stabil değerin üst limitindir.

Bu limiti nasıl bulabileceğimi bilmiyorum. Bir kitapçığa bakayım. :)

Sen iyi kanser olmamışsın Z3 Plus kullanarak. Ben tekmeleyerek kırmıştım o kasayı en sonunda.

Ben seviyorum bu kasayı. Siz ne konuda sorun yaşadınız?

Kablolama, hava sirkülasyonu, usb en başta geliyordu.

Doğrudur. Kablolama cidden kötü. Hava akışından memnunum gerçi. Öne bir adet fan daha ekleyince çok etkili bir soğutmaya sahip oldu fakat 8 pin CPU bağlantısını arkadan dolandıramıyorum. Tek eksiği bu benim için şu an.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı