İ5 6600K Tabanlı Sistem Toplama

Eren Suzer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Ben ilk defa bir bilgisayar kuruyorum (klavyem Turk klavyesi degil, harfler icin ozur diliyorum).

Oyun kurmak icin bir bilgisayar yapiyorum, 1200 USD'nin altinda (3500 TL). Oyun bilgisayari olacak, ama uzun video edit icin de kullanacağım. Bu yaziya bir resim yukledim, sectigim parcalari gorebilirsiniz. Daha ekran kartini secmedim ve power source de secmedim. Windows 10 calistiracagim.

Sorularim:

Sizce parcalarim nasil? Uyumlu oldugunu dusunuyorum hepsini, pcpartpicker.com'u kullanarak seciyorum.
Aklimda iki tane CPU cooler var, biri liquid cooler, oburu de air cooler, linkleri bunlar:

Amazon.com: Corsair Hydro Series High Performance Liquid CPU Cooler H60: Computers & Accessories

Amazon.com: Cooler Master Hyper 212 EVO - CPU Cooler with 120mm PWM Fan (RR-212E-20PK-R2): Electronics

Acaba liquid cooler yeterli olur mu? Technopat'in bir videosunda benim sectigimden cok daha buyuk liquid cooler kullanilmisti. CPU'nun isinmasini istemiyorum, sizce bunun buyuklugu, islevi iyi midir? Ve ikisi arasindan liquid'e yoneligim, ama kasanin izin verdigini alacagim.

Ve aklimda iki tane de kasa var, linkleri bunlar:

Amazon.com: Corsair Carbide Series SPEC-01 Mid Tower Gaming Case CC-9011050-WW: Computers & Accessories

Amazon.com: Cooler Master HAF 912 - Mid Tower Computer Case with High Airflow Design (RC-912-KKN1-GP): Electronics

Cooler Master'in goruntusunu daha cok begendim, ama cok anlayamiyorum parcalarima hangisi daha iyi uyacak. Liquid cooler bu iki kasada da calisabilir mi? Siz ne onerirsiniz ilk defa bilgisayar kuracak biri icin? Hangisi daha serin tutar? Hangisi liquid cooler'a uyumlu? Tum parcalarim sigacak midir?

Screen Shot 2016-02-06 at 9.31.18 PM.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı