i5-6600K ve GTX 1070 sistemde CoD: Warzone darboğaz yapıyor

MeCatch

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım
Arkadaşlar iyi forumlar,
Deli gibi Warzone oynamak istediğim şu sıralar oyunu indirdim ve açtığımda Discord'dan konuşurken sürekli sesim yırtılıyor. Karşı taraf sesimi çok geç duyuyor ve anlık olarak düşüş yiyorum. Her oyuna girdiğimde sistem Sync yapıyor. Sistemim oyun için gayet yeterli olmasına rağmen oyunu asla oynayamıyorum. Format attım, RAM'leri değiştirdim fakat sorun hala devam ediyor. Sizce nedeni ne olabilir?

Sistem Özellikleri;
  • i5-6600K.
  • GTX 1070.
  • 16 GB 3600 MHz RAM.
  • 500 GB SSD.
  • Z170A Tomahawk.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda arkadaş güzel güzel oynuyor gibi acaba güç ayarları düşük güç modunda mı kontrol edin.

Arkadaşlar iyi forumlar,
Deli gibi Warzone oynamak istediğim şu sıralar oyunu indirdim ve açtığımda Discord'dan konuşurken sürekli sesim yırtılıyor. Karşı taraf sesimi çok geç duyuyor ve anlık olarak düşüş yiyorum. Her oyuna girdiğimde sistem Sync yapıyor. Sistemim oyun için gayet yeterli olmasına rağmen oyunu asla oynayamıyorum. Format attım, RAM'leri değiştirdim fakat sorun hala devam ediyor. Sizce nedeni ne olabilir?

Sistem Özellikleri;
  • i5-6600K.
  • GTX 1070.
  • 16 GB 3600 MHz RAM.
  • 500 GB SSD.
  • Z170A Tomahawk.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
  1. XMP aktif ettiniz mi? (Bununla alakası muhtemelen yok ama yine de aktif etmediyseniz aktif hale getirin.)
  2. Ping değerinizi kontrol ettiniz mi?
  3. Darboğaz olduğuna sizi ikna eden sebep nedir? Lütfen bu bağlantıyı kontrol edin.

Discord'a yüksek öncelik atayıp deneyin. İşlemci Darboğaz girdiği için işlem sırası yüzünden sıkıntıya giriyor olabilir.

OBS ile video kaydederken deli gibi drop yiyordum , ne zaman OBS'yi yüksek öncelik atadım sorun düzeldi.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir yerde okuyup denemiştim ve benim sorunum düzelmişti.

Oyun gide gide bozuldu zaten. Oyun ilk çıktığında 144 FPS oynuyordum şu an 100FPS ile oynuyorum. Özellikle bu Cold War entegresi sonrası iyice bozuldu.

Sana önereceğim şey Belgeler oradan Call of Duty Modern Warfare klasorüne geç. Ardından players kısmından adv_options klasorünü aç. RendererWorkerCount yazan yerdeki rakamı 2 ile değiştir. Bu oyunun işlemcinin kaç çekirdeğine yükleneceğini belirten ayar gibi bir şey. Hyper Thread olan işlemcilerde çekirdek sayın neyse o yazılıyor, Hyper Thread olmayan işlemcilerde ise mevcut çekirdeğin yarısının yazılması öneriliyor. Yani senin için uygun olan 2. Oradaki değer 2 değilse bir değiştir de dene derim. Muhtemelen 4 ise oradaki rakam Discord'da kesilme, takılma gibi şeyler yaşayabilirsin.

Peki bu oyun dışında bakarsak işlemcim ve ekran kartım darboğaz yapar mı birbirine ?
Discord'a yüksek öncelik atayıp deneyin. İşlemci Darboğaz girdiği için işlem sırası yüzünden sıkıntıya giriyor olabilir.

OBS ile video kaydederken deli gibi drop yiyordum , ne zaman OBS'yi yüksek öncelik atadım sorun düzeldi.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir yerde okuyup denemiştim ve benim sorunum düzelmişti.
Bunu yaparsam bu sefer oyun çok fazla donuyor.
  1. XMP aktif ettiniz mi? (Bununla alakası muhtemelen yok ama yine de aktif etmediyseniz aktif hale getirin.)
  2. Ping değerinizi kontrol ettiniz mi?
  3. Darboğaz olduğuna sizi ikna eden sebep nedir? Lütfen bu bağlantıyı kontrol edin.
Yaptım hatta ramlerimi overclock yapıp bile denedim.

Geri
Yukarı