i5 6600K ve GTX 970 Sistem Açılışta Reset Atıyor

ihsanyüksel

Decapat
Öncelikle sorunum oyun oynarken PC'nin aniden reset atması ve tekrar hiç bir şey olmamış gibi açılması.

Sistemim;
  • Kasa: COOL MASTER HAF 910
  • Ana Kart: Asus Z170A
  • Power Supply Unit(PSU); Cooler Master G750M 80PLUS 750W
  • İşlemci: İntel i5-6600K
  • Ekran Kartı: Nvdıa GTX Geforce970
  • RAM: GSKILL 8GB RipjawsV Toplam 16 GB RAM bulunmaktadır. RAM'ler ise aynı markadır.
  • Soğutma: THERMALTAKE WATER 3.0 PERFORMER SIVI SOĞUTMA
  • SSD: Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0
Sıcaklık kontrolleri yapmış bulunmaktayım. İşlemci sıcak yük altında iken 54,65 arası oynuyordu. Ekran kartı 65 derece idi. RAM'ler vs. sıcaklık değerleri son derece normaldi. Ayrıca işlemci (CPU) oyun esnasında %100 kullanıyor. Arkadaşlar termal macun fotoğrafını paylaştım. Aklıma powerın ekran kartı ve işlemciyi yeteri kadar besleyememesi durumu geliyor fakat 750 Watt bu sistem için son derece fazla görünüyor.

Acaba BIOS ayarlarım da bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyordum. BIOS ayarlarını da sıfırladım. Sorunum hala devam ediyor. CS GO, Rocket League gibi oyunlar oynarken tak aniden reset atıyor. Bu sorun CSGO da çok daha kısa sürede gerçekleşiyor. Priz ve voltaj kaynaklı diye düşündüm onun için prizin yerini bile değiştirdim.Ankara gibi bir yerde böyle bir sorunun olacağını hiç sanmıyorum. Lütfen yardımcı olun :)
Adsız.pngIMAG0141-min.jpgIMAG0142-min.jpgIMAG0140-min.jpg

Oyun esnasında işlemci %100 kullanıyorsa darboğaz vardır. Oyunlardaki ekran çözünürlüğün nedir? Darboğaz yüzünden kapanıyor olabilir. Emin değilim.

Hocam Vatan Computere götüdüm güç laynağı , ekran kartı , ram vs sıkıntılı değil anakartın pinlerinde kıl ve peçete gibi bir tkaım şeyler çıktı sanırım sorun bu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı