i5 7200U laptopa RAM alınmalı mı*

2054E

Hectopat
Laptopum, Photoshop'ta fazla işlemler yapınca ve 3D modellemelerde de artık kasmaya başladı. 2x4 RAM'i atıp 2x8 RAM almak bu sistemi kurtarır mı? Derslerimden dolayı bu içerik oluşturma programlarını kuıllanmak zorundayım Ve şu an yenisini alamam :D
Bu yüzden RAM'in beni kurtaracağını umuyorum.

Ekran görüntüsü 2022-01-13 144137.png

Ekran görüntüsü 2022-01-13 144120.png

Ekran görüntüsü 2022-01-13 144156.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni PC alamıyor isen haliyle yapabildiğin yükseltmeleri yapıp idare edeceksin ancak hali hazırda çift kanal bellek kullandığına göre performansa çok etkisi olacağını sanmam tek avantajın RAM miktarının artması yada RAM MHz değerinin artmasından kaynaklı rahatlama olacaktır oda çift kanal 8 den 16 ya ne kadar fark olur performans konusunda bilmiyorum.

Uzun süredir kullanıyor isen önce bir format at yedeklerini alıp ve ek olarak cihazına bakım yap (bakımdan kasıt cihaz temizliği, 4-5 sene yada daha uzun süredir kullanıyor isen termal macun yenilemeyi düşüne bilirsin ancak dizüstü ise termal macunu iyi bir şey seç mağlum soğutma sisteminde tek değiştire bileceğin şey termal macun dizüstü bilgisayarlarda.

Benim tavsiyem temiz windows kurulumu ve bakım olur daha sonra para biriktirip yeni bir PC almak olacaktır.

Yeni laptop/dizüstü alacağın zaman alabileceğin en iyisini almaya çalış çünkü dizüstü bilgisayarlarda CPU ve GPU gibi ana bileşenleri yükseltme yapamıyorsun, haliyle bunlarda ana belirleyici birleşenler olduğu için performansa direkt ve cihazın kullanım ömrüne dolaylı olarak etki ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı