i5-7200U oyun sırasında tam kullanılmıyor

Emrullah Önemli

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hocalarım merhaba neden i5 7200u işlemci tam kullanılmıyor sürekli aynı değerlerde termal macun 2 ay önce yenilendi sürekli 6 ayda bir en kaliteli macun ile değiştiriyorum ısınma yok ama neden tam güçte ve frekansta çalışmıyor. Turbo Boost açmayı denedim ama BIOS'ta öyle bir seçenek yok varsa da nerdedir detaylı bilgi edinmek istiyorum sorularınız var ise alabilirim. Normalde 3.10 GHz hızlarında ve %100 kullanılması gerekmiyor mu? Ayarlara takmayın kardeşimin cihaz.

1614253187693.png

Sistem:
i5 7200u işlemci.
NVIDIA GeForce 940MX 2 GB ekran kartı.
12 GB RAM.
240 GB SSD.
Windows 10 Pro 64-Bit

Dosya Ekleri

• 1614253075145.png
    1614253075145.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 46
İşlemci kullanımı % kaç civarında oluyor oyunda (oynadığınız oyun da önemli)? Frekans hızı kaç oluyor? Güç seçeneklerindeki seçili olan modun ayarlarıyla oynadınız mı? Hangi güç seçeneği seçili?

Nihai performans güç seçenekleri hadi yüksek frekansa çıkmadı diyelim neden %100 kullanılmıyor hocam yoksa %100 kullanım GHz ile ilgili mi?
Hocam buzlukdamı oynuyordunuz nasıl o kadar soğuk kalabilir?

Sanırım alaskada çalıştırmış 🤣
Ayarlar kısmından yüksek performansa almayı deneyin.

Hocam nihai performans ta.

Nihai performans güç seçenekleri hadi yüksek frekansa çıkmadı diyelim neden %100 kullanılmıyor hocam yoksa %100 kullanım GHz ile ilgili mi?

Sanırım alaskada çalıştırmış 🤣

Hocam nihai performans ta.
%100'den kastınız işlemci mi değil mi anlamadım ama eğer işlemcinin %100 sabit kullanılması için darboğaz olması lazım. %100 kullanılmıyor diye sevinceğinize aksine %100 istiyorsunuz.

%100'den kastınız işlemci mi değil mi anlamadım ama eğer işlemcinin %100 sabit kullanılması için darboğaz olması lazım. %100 kullanılmıyor diye sevinceğinize aksine %100 istiyorsunuz.

Yok hocam darboğaz konularından çok iyi anlamam kusura bakmayın. Teşekkürler bu haber kardeşimi çok sevindirecek. 😊

O kadar iyi mi soğutuyor o zaman bilgisayarcıma ben de yaptıracağım sadece akmasından korkuyorum.

Yapılması riskli cihazdaki alüminyumu eritiyor. Soğutma sisteminin bakır olması gerek. Akmaması için CPU ve GPU'nun etrafına ısıya dayanıklı bant yapıştırmıştım.

Geri
Yukarı