i5 7200U sisteme Linux işletim sistemi önerisi

Makaleler
3
Selam. Bilgisayarım çok iyi olmadığı için güzel bir Linux işletim sistemi arıyorum fakat abim bana illaki Windows kullan diyor. Ben ise Windows'a benzeyen (en azından Windows temalarıyla uygun olan) ve hafif bir dağıtım istiyorum. Genellikle Minecraft oynuyorum.
Sistemim:
Intel Core i5 7200U işlemci
Radeon 520/Intel HD Graphics 620 ekran kartları
DDR4 4x1 GB RAM
Intel AC-3168 Internet kartı.
İyi Sosyaller dilerim.

Selam. Bilgisayarım çok iyi olmadığı için güzel bir Linux işletim sistemi arıyorum fakat abim bana illaki Windows kullan diyor. Ben ise Windows'a benzeyen (en azından Windows temalarıyla uygun olan) ve hafif bir dağıtım istiyorum. Genellikle Minecraft oynuyorum.
Sistemim:
Intel Core i5 7200U işlemci.
Radeon 520/Intel HD Graphics 620 ekran kartları.
DDR4 4x1 GB RAM.
Intel AC-3168 ınternet kartı.
İyi sosyaller dilerim.

Ubuntu 😃

Başka öneriniz var mıdır acaba? Bana Ubuntu kendisini çok gösteriyor gibi geliyor da.

Hocam Windows kullanmak yerine neden illaki Linux istiyorsunuz hack ile falan mı uğraşıyorsunuz eğer amacınız hacking ise Kali Linux kullanın ama çoğu hack toolu Windows'ta açılabiliyor.

Hocam Windows kullanmak yerine neden illaki Linux istiyorsunuz hack ile falan mı uğraşıyorsunuz eğer amacınız hacking ise Kali Linux kullanın ama çoğu hack toolu Windows'ta açılabiliyor.
Hayır hayır hack değil. 4 GB RAM olduğu için ne kadar optimize edersem edeyim RAM'den dolayı FPS drop yiyorum.

Hepsi. Debian özellikle iyidir tavsiye ederim. Debian içinde masaüstü ortamı olarak Xfce veya KDE kullanabilirsin.

Tiny10 enfekte olmuş bir sistem. İçinde zararlı yazılım ile geliyor. Ayrıca konu sahibi Linux istiyor hala Windows diyorsunuz.
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Kurduğum zaman özellikle sizden yardım isteyebilirim. :D

Geri
Yukarı