i5 7200U sisteme Linux işletim sistemi önerisi

Selam. Bilgisayarım çok iyi olmadığı için güzel bir Linux işletim sistemi arıyorum fakat abim bana illaki Windows kullan diyor. Ben ise Windows'a benzeyen (en azından Windows temalarıyla uygun olan) ve hafif bir dağıtım istiyorum. Genellikle Minecraft oynuyorum.
Sistemim:
Intel Core i5 7200U işlemci
Radeon 520/Intel HD Graphics 620 ekran kartları
DDR4 4x1 GB RAM
Intel AC-3168 Internet kartı.
İyi Sosyaller dilerim.

VirtualBox indir kullan biraz. Baktın beğenmedin Windows'a geri dönersin.

Duzenleme: Linux benim icin degilmis. Tiny11'a geçtim.

Tiny11 ben de düşünüyorum fakat kaç GB azaltır bilmiyorum. 256 GB 1-2 oyun indiriyor 50-60 GB'lik fakat RDR2 indirirken PC zort oluyor maalesef.

Öncelikle kastetmeseniz de belirtmek istiyorum insanlar bilgisayarı kötü diye Linux kullanmıyor sadece, bilgisayarı çok çok iyi olup kullananlar da var. Ben gibi ve diğer birçok arkadaş gibi. Linux varken doğrusu Windows pek kullanılası değil bana göre. Umarım ilerleyen zamanda siz de öyle düşünürsünüz.

Linux Mint Debian Edition XFCE
EndeavourOS XFCE (Linux-Arch bilginiz arttıkça kullanın.)

Öncelikle kastetmeseniz de belirtmek istiyorum insanlar bilgisayarı kötü diye Linux kullanmıyor sadece, bilgisayarı çok çok iyi olup kullananlar da var. Ben gibi ve diğer birçok arkadaş gibi. Linux varken doğrusu Windows pek kullanılası değil bana göre. Umarım ilerleyen zamanda siz de öyle düşünürsünüz.

Linux Mint Debian Edition Xfce.
EndeavourOS Xfce (Linux-Arch bilginiz arttıkça kullanın.)

Hayir, problem sevmememden degil. Linux gercekten cok guzel isletim sistemi fakat program uyumu benim icin her seyi devirdi. Ondan dolayi kendi Custom Windows'uma gecip Kaspersky small business yükledim. Bu arada @Demorlius adam olabileceklerden bahsediyor. Baksaniza tiny11'da boyle sorunlar olabilirmis diyor. Ben kendim ozellestirdim.

Hayir, problem sevmememden degil. Linux gercekten cok guzel isletim sistemi fakat program uyumu benim icin her seyi devirdi. Ondan dolayi kendi Custom Windows'uma gecip Kaspersky small business yükledim. Bu arada @Demorlius adam olabileceklerden bahsediyor. Baksaniza tiny11'da boyle sorunlar olabilirmis diyor. Ben kendim ozellestirdim.

Tiny11 enfekte edilmiş bir sistem ve kullanmanızı önermiyorum. Kendiniz NTLite üzerinden özelleştirmesnizi öneriyorum ve Windows için, atlas OS 11 gelecek diyorlar atlas OS hepsinden daha güvenilir. Yaptiği değistirmeler GitHub'da yer alıyor.

Yani anladıgım kadari ile siz kendiniz NTLite ile özelleştirdiğiniz bir işletim sistemini kullanıyorsunuz.

Program uyumu var zaten. Sadece siz kullandığınız taban vesilesiyle uyum konusunda zorlanıyorsunuz. Arch tabanında AUR ile her şeyi tek komutta yükleyebilirsiniz misal.

Tiny11 enfekte edilmiş bir sistem ve kullanmanızı önermiyorum. Kendiniz NTLite üzerinden özelleştirmesnizi öneriyorum ve Windows için, atlas OS 11 gelecek diyorlar atlas OS hepsinden daha güvenilir. Yaptiği değistirmeler GitHub'da yer alıyor.

Yani anladıgım kadari ile siz kendiniz NTLite ile özelleştirdiğiniz bir işletim sistemini kullanıyorsunuz.
Evet, yanliş anlasilma icin özur dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı