i5 7300 HQ GTX 1050 4 GB mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Arpenix

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2400 mhz
SSD veya HDD modeli
500 GB Kioxia Exceria M2 SSD ve 1TB HDD
Ekran kartı
GTX 1050 4G
İşlemci
i5 7300hq
Adobe preimer Pro'da video editlerken basit bir Zoom efekti yaparken video kasmaya başladı ve mavi ekran aldım.
Tekrar açıldığında çok kafaya takmayıp, editimi yapmaya devam ederken bir süre sonra tekrar çöktü.
Yine pek fazla kafama takmadım bu sefer tam videonun Render'ını alırken çöktü o yüzden bu konuyu açma gereksinimi duydum.

Minidump dosyalarını .RAR yapıp sıkıştıramıyorum, dosya açılamadı diye hata veriyor.
Yeni bir klasör açıp onun içine minidump dosylarını atıp, Google'a yüklemeye çalıştım ama olmadı.

Dosyaları paylaşabileceğim başka yöntem var mı?

Son düzenleme:
Adobe preimer Pro'da video editlerken basit bir Zoom efekti yaparken video kasmaya başladı ve mavi ekran aldım.
Tekrar açıldığında çok kafaya takmayıp, editimi yapmaya devam ederken bir süre sonra tekrar çöktü.
Yine pek fazla kafama takmadım bu sefer tam videonun Render'ını alırken çöktü o yüzden bu konuyu açma gereksinimi duydum.

Minidump dosyalarını .RAR yapıp sıkıştıramıyorum, dosya açılamadı diye hata veriyor.
Yeni bir klasör açıp onun içine minidump dosylarını atıp, Google'a yüklemeye çalıştım ama olmadı.

Dosyaları paylaşabileceğim başka yöntem var mı?
Klasörü masaüstüne oluşturun. Ardından dmp dosyalarını içine atın. Dmp dosyalarına değil de klasöre sağ tık arşive ekle ardından zip seçip arşivleyin. Sonra bir cloud sitesine yükleyebilirsiniz. Muht aynı klasör içinde c de açmaya çalıştınız.

Klasörü masaüstüne oluşturun. Ardından dmp dosyalarını içine atın. Dmp dosyalarına değil de klasöre sağ tık arşive ekle ardından zip seçip arşivleyin. Sonra bir cloud sitesine yükleyebilirsiniz. Muht aynı klasör içinde c de açmaya çalıştınız.
Aynı sorun devam ediyor.

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-01_183011365.png
    resim_2023-03-01_183011365.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 12
Hata aldığınızda StopCode kısmında ne yazıyor?
Demek istediğinizi anlamadım, hata aldığımda yukarıda ki ekran görüntüsündeki yazılardan başka birşey yazmıyor.

Bu gün edit yaparken tekrar mavi ekran hatası aldım ve minidump doyasını paylaşırken problem çıkmadı.

Yaptığım edite döndüğümde 2 defa daha mavi ekran yedim.
Sanırım adobe preimer pro ile ilgili, belki de ssd'den kaynaklanıyordur çünkü en son preimer pro'yu hdd'de kullanırken böyle bir sorun yaşamamıştım.

Güncel Mavi Ekran Dosyası:Mavi Ekran Güncel.rar

Son düzenleme:
Sorun nvidia driverınızda. Aşağıdaki rehbere göre tekrar kurun.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için :
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa) : Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
Eğer sorun çözülmezse sistemdeki Kaspersky'ı revo ile kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.

Geri dönüş yaparsınız. İyi akşamlar

Sorun nvidia driverınızda. Aşağıdaki rehbere göre tekrar kurun.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için :
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa) : Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
Eğer sorun çözülmezse sistemdeki Kaspersky'ı revo ile kaldırın.
Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.

Geri dönüş yaparsınız. İyi akşamlar
Driver'ı silmem işe yaramadı bu yüzden kasperky'i silecektim ancak silerken bi an kasperky'nin silme ekranını kurulum sandığım için iptal ettim ve şu an kasperky yüklü duruyor, revo installer ve denetim masasında hiçbir şekilde gözükmüyor sadece windows defender uyarı verip kasperky'i açmamı istediği zaman açabiliyorum.

Driver'ı sildikten sonra tekrar aldığım mavi ekran hatasını da arşiv yapamıyorum hata veriyor.

Verdiğim adresten kaspersky temizleme aracını indirin. Masaüstüne atın. Güvenli moda girip çalıştırarak kaspersky'ın kaldırılmasını sağlayın.

Sayfanın altında indirme linkini görebilirsiniz.
1678537409346.png

Göremediyseniz :

Kullanımı da linkini attığım sayfada var.

Geri
Yukarı