i5 7300HQ ve GTX 1050 Oyunlarda FPS Düşmesi

fllyhigh

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
Merhaba, 20 gün önce Monster Abra A5 12.1 laptop satın aldım.
Windows'un sitesinden Win 10 kurulumu yaptım ve sürücüleri yükledim bilgisayarımın tüm sürücüleri ve windows update'i güncel.
Problemim şu şekilde, oyun içerisinde 1 saniyelik donma kasma yapıyor, bunu 1 saat içerisinde 20 kere falan yapıyor.
FPS bir kereden 5'e 10'a kadar düşüyor birden 50 FPS'ye kadar yükseliyor, bencmak testi uyguladım en düşük 18.5, en yüksek 119 FPS çıktı.
Bu takılmalardan dolayı hard disk kontrolü yaptım temiz çıktı herhangi bir bir problemi yok.
Sadece 1 oyunda degil birden çok oyunda bunu yapıyor.

7.Nesil Kaby Lake Intel® Core™ i5-7300HQ, 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz, 1TB HDD, 15.6" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran, 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 128-Bit DX12, 2 Adet Disk Desteği (1x M.2 SATA + 1x HDD & SSD), Işıklı Klavye, Turbo Fan Özelliği

Cidden bu kadar mesaja hiç gerek yoktu arkadaşlar , süper bilgilendim iyiki üye olmuşum çok aydınlandım cidden youtube daki videolarınız kadar aydınlanmış bir konuydu sagolun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı