i5 7300HQ'ya Undervolt Yapılmalı mı?

hwinfo64 ile Ram'inizi kontrol edin. Monster kullanıyorsanız standart modelleri genelde tek 8GB ram ile satıyorlar ve tek kanal modunda çalışıyor. eğer ram sayınız 1 tane ise 4GB ya da 8GB ram takmalısınız. burada önemli olan ram miktarı değil dual channel modunda çalışması. (aynı frekansta 8 + 4gb takarsanız intel flex sayesinde dual channel çalışıyor denedim ama 8+8gb takmanız ya da 8gb rami satıp 4+4gb takmanız daha garanti olacaktır). 7300HQ 1050Ti modelli monster a5 v9.3 kullanıyorum , single channel modunda çalışırken oyunlarda aşırı miktarda fps drop vardı ve işlemci darboğaz yapıyor diye düşünüyordum doğal olarak. 4gb ram ekleyince her şey sorunsuz çalışmaya başladı , 1050ti'nın kaldırabildiği oyunların büyük kısmını sorunsuzca oynayabiliyorum.
Ek olarak 7300hq için sıcaklıklarınız yüksek. Macun değişimi olmadıysa önerim Monster'a gönderip macun değişimi yaptırmanız. Fabrikadan çıkan bilgisayarların macunları kötü, alındığı anda değişmesi lazım (işlemci ve ekran kartında neredeyse 1mm kalınlığında macun vardı ben değişim yaparken). Çoğu zaman maksimum yükte 75 dereceyi geçmiyor bende (turbo boost aktifken bile) macun değiştirdikten sonra. Ama sizde %50 kullanımla 75'i geçmiş bile.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı