i5 7400 görünen TDP değeri ve harcanan güç farklı

fvzyvz

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığı gibi i5 7400 eski bir işlemciye sahibim ve fabrika verisinde 65W TDP değeri görünmekte...işlemci %100 kullanımdayken ise RivaTuner de Max 30W görmekteyim GHz olarak 3.2 gösteriyor fakat performans olarak örneğin CoD Warzone da sürekli %100 durumunda çalışmakta...bu normal mi yoksa Power Supply da sorun var da bundan mı yapıyor? Artı olarak arada sırada elektrik dalgalanması olduğunda ekranım kapanıp geri geliyor. Bana sorun Power'da gibi geliyor ama emin olamadım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da yazdığı gibi i5 7400 eski bir işlemciye sahibim ve fabrika verisinde 65W TDP değeri görünmekte...işlemci %100 kullanımdayken ise RivaTuner de Max 30W görmekteyim GHz olarak 3.2 gösteriyor fakat performans olarak örneğin CoD Warzone da sürekli %100 durumunda çalışmakta...bu normal mi yoksa Power Supply da sorun var da bundan mı yapıyor? Artı olarak arada sırada elektrik dalgalanması olduğunda ekranım kapanıp geri geliyor. Bana sorun Power'da gibi geliyor ama emin olamadım. Şimdiden teşekkürler.
Hocam işlemciniz bence gayet güncel. Ekran kartınız nedir? Darboğaz oluyordur büyük ihtimalle.

Güncelliği kalmadı bayağı yetersiz bu sene değiştirmeyi düşünüyorum. Ekran kartı 1060 6 GB ama %100 kullanımda Watt Max 30 olması biraz anormal geldi. Sorum darboğaz ile ilgili değil tam olarak. Biraz araştırdığımda yük altında 80 civarlarına çıktığını gördüm ama benimki %100 de bile 30 civarları takılıyor bu sadece oyunda değil stres testi yaptığımda da gördüğüm sonuç aynı.
Yokmu bir yorumu bilgisi olan ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı