i5 7400 GTX 1060 sistem oyunlarda kasıyor

• Konuyu başlatan Growl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 1B
İşletim sistemi
Windows 10

Growl

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler.

2017 Ağustos ayında topladığım bilgisayarımda fazla bir yüksek oyun oynamıyorum. Genel olarak yeni oyunlardan da pek haz etmiyor oluşumdan kaynaklı olarak fazla zorlamıyorum sistemi. Aşağıda paylaştığım gibi oyunlarda genel olarak sistemimi pek zorlamayacak seviye de olsalarda, özellikle Assassins Creed: Origins aldığımdan beri kasma yapıyordu. Özellikle insanları yüklerken çok fazla kasıyor, düşük ve normal ayarlarda olsa bile ki sistem'in 2 kat altı bir oyun.

Özellikle son zamanlarda Need for Speed: Most wanted(2005) aldım onda bile kasma yaşamaya başladım ara ara oyun takılmaya başladı. Counter-Strike: Global offensive bile takılıyor özellikle son olarak arkadaşımın Origin hesabından indirip oynadığım NFS: Heat ayarları en düşüğe çekmeme rağmen kasma yapmaya başladı. Bu sorunu çözmem de yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sistemim;

Ekran kartı: Zotac GTX 1060 amp! Edition.
İşlemci: Intel i5 7400.
Anakart: ASUS Prime B250M-A.
Güç kaynağı: Corsair 600W +80.
RAM: Kingston HyperX Fury 2400MHz 16 GB RAM.
Origin Oyunlar.png
Steam Oyunlar.png
Ubisoft Oyunlar.png

Arka plan uygulamalarını bir gözden geçirin. Sorununuz hard diskinizin yavaş olması gibi görünmekte.
Aslında Hard diskleri bilerek yazmadım, çünkü birisi 7200RPM diğeri 3000 lerde ama eski olduğu için onda sadece yedekler oluyor. SSD'de ise hızlı açıldığı için sadece programlar oluyor.
Ekran kartınız 6GB model mi?
Evet 6GB model'i.
sıcaklık değerlerini kontrol edin, sisteminizi taratın, oyun içi değerlerinizi de paylaşırsanız daha iyi bilgiye ulaşırız.
Assassins Creed adlı oyunda aşağıda paylaştığım gibi değerler alıyorum. Fan sıcaklığı boştayken 38 derece oyunun içinde 73 dereceye çıktı fan kendini otomatik hızda olduğu için %43 hızla çalıştırmaya başlamış.
ACOrigins_2020_01_03_16_08_26_236.jpg

Grafikleri yükseltip dener misin? Yükü işlemciden almış oluruz
Gönderdiğim resimde zaten aşırı yüksekteydi.
Bu FPS topluluk alanlarında bazen öyle böyle düşmüyor. 18 FPS gördüğüm oldu.

Şu görüntüyü oyunda aldığım sıradada oyun inanılmaz kasıyordu.

speed_2020_01_03_16_30_44_126.jpg
ACOrigins_2020_01_03_16_23_14_704.jpg

Son düzenleme:
sıcaklık değerleriniz normal, ac originsde ultra değerlerde gpu yüzde 95-99larda seyredip işlemci yüzde 95lere gelmiyorsa darboğaz da yoktur. Eğer oyun hdd üzerindeyse hdd yi bir taratın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı