i5 7400 için GTX 1650 vs GTX 1650S

MertQ

Hectopat
Daha fazla  
PC-Builds - Güvenilir bilgiler içermemektedir.
Başlıkta belirttiğim gibi darboğaz yaşamamak adına i5 7400 için GTX 1650 mi tercih edilmeli yoksa GTX 1650 Super mi? İki ekran kartının linki ve darboğaz testleri alt alta.

GTX 1650.
Darboğaz testi.

GTX 1650 Super.
Darboğaz testi.

Bilgisayarın mevcut RAM'i 16 GB.
Sistem SSD'ye yüklü.
Anakart ASUS B250M Prime Plus.
Monitör ve ekran kartı kullanacağım giriş: DVI.

Not: İşlemci değiştiremeyeceğim o yüzden 2 ekran kartı arasında öneri vermeniz daha sağlıklı olacaktır.
Not 2: Darboğaz testi sitesi, PC-Builds - Güvenilir bilgiler içermemektedir.

Son düzenleme:
Başlıkta belirttiğim gibi darboğaz yaşamamak adına i5 7400 için GTX 1650 mi tercih edilmeli yoksa GTX 1650 Super mi? İki ekran kartının linki ve darboğaz testleri alt alta.

GTX 1650.
Darboğaz testi.

GTX 1650 Super.
Darboğaz testi.

Sistem SSD'ye yüklü.
Anakart ASUS B250 Prime Plus.

Not: İşlemci değiştiremeyeceğim o yüzden 2 ekran kartı arasında öneri vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

1650S GDDR6 bellekleri var.

Merhaba,oynayacağınız oyunlara bağlı olarak bütçeniz dahilinde GTX 1650 SUPER ile darboğaz olağanüstü bir durum söz konusu olmadığı sürece darboğaz yaşayacağınızı zannetmiyorum.Eğer grafik ağırlıklı oyun oynuyor iseniz GTX1650 SUPER şayet multiplayer ve kalabalık oyunlar oynuyor iseniz GTX 1650 tavsiye edebilirim.

Dosya Ekleri

• 20201014_162950.jpg
    20201014_162950.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba,oynayacağınız oyunlara bağlı olarak bütçeniz dahilinde GTX 1650 SUPER ile darboğaz olağanüstü bir durum söz konusu olmadığı sürece darboğaz yaşayacağınızı zannetmiyorum.Eğer grafik ağırlıklı oyun oynuyor iseniz GTX1650 SUPER şayet multiplayer ve kalabalık oyunlar oynuyor iseniz GTX 1650 tavsiye edebilirim.
Evet genelde online oyunlarda daha çok bulunuyorum. Ancak Cyber Punk 2077 ön siparişini verdim onun için yeni ekran kartına geçmek istiyorum sadece bu 2 sürüm arasında kaldım. Daha sonra çoğunlukla yine online oyunlara gireceğim için fps drop gibi sorunlar olsun istemiyorum.

Hayır yanlışınız var.
1650 D6 diye bir model var, konu sahibi onun linkini atmış 😀

GTX 1650.
Darboğaz testi.

GTX 1650 Super.
Darboğaz testi.

Sistem SSD'ye yüklü.
Anakart ASUS B250 Prime Plus.

Not 2: Darboğaz testi sitesi, PC-Builds - Güvenilir bilgiler içermemektedir.
1650S alın. Gaming X için o kadar para vermeye gerek var mı tartışılır, bence daha ucuz bir modeli alınabilir ama GPU olarak 1650S alın.

Evet genelde online oyunlarda daha çok bulunuyorum. Ancak Cyber Punk 2077 ön siparişini verdim onun için yeni ekran kartına geçmek istiyorum sadece bu 2 sürüm arasında kaldım. Daha sonra çoğunlukla yine online oyunlara gireceğim için fps drop gibi sorunlar olsun istemiyorum.
1650 SUPER kullanır iseniz bile yaşayacağınız darboğaz çok düşük.Tavsiyem ileriye dönük olması açısından 1650 SUPER den yana olur.

Geri
Yukarı