i5 7400 işlemci boşta 70 derece

Weaster

Decapat
Daha fazla  
Attıgım görselde PC boşta çok fazla sıcak değil mi? Normale göre ne yapmalıyım? Termal macun yokmuş onu süreceğim ekstra temizliyecegim fan hep toz tutmuş bunları yapmam yeterli mi?
birde yakşalık 3 aydır termal macun yok oyun oynuyordum valorant vs drop olmadan ses olmadan dün oyuna girdim çok fazla drop yedim ve çok fazla fan sesi vardı şimdi oyuna girmiyorum termal macun sipariş ettim gelmesini bekliyorum ilerde bu 3 aydır termal macunsuz kullandığım için işlemci bana sıkıntı çıkarırmı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (159).png
    Ekran Görüntüsü (159).png
    298,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Yazdıklarınızı yapmanız yeterli. Benim işlemcim 87 derecede çalışıyordu, termal macun yeniledim boşta 40 derecelerde yükte ise en fazla 61 derece gördü. İşlemci Xeon E5450.

teşekürler son olarak bu 3 ay boyunca macunsuz kulandım ya sıkıntı çıkarırmı zaten yaza doğru yeni işlemci almayı düşünüyorum

teşekürler son olarak bu 3 ay boyunca macunsuz kulandım ya sıkıntı çıkarırmı zaten yaza doğru yeni işlemci almayı düşünüyorum
Sıkıntı çıkmaz hocam teknobiyotikten mx4 alabilirsin neden teknobiyotik diyorum çünkü piyasanın yarısından çoğu sahte mx satıyor. Bu arada işlemci ihtiyaca göre belirlenir eğer sistemde işlemciden kaynaklı bottleneck yoksa böyle devam

Çok sorun olmaz, sadece işlemcinin ömrü biraz daha kısalır o kadar. Zaten değiştirecekmişsiniz.

Geri
Yukarı