i5-7400 işlemci için anakart önerisi

1_FURKAN

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury DDR4 16 GB 3000 MHz
İşlemci
i5-7400
Merhaba öncelikle, benim elimde işlemci pini kopan MSI B250M Pro-VDH model anakart vardı, şu an çalışmıyor. i5-7400 işlemcim var ve bu LGA 1151 pin sokete uygun. Ben de yeni bir kart almak istedim. (ASUS PRIME H310M-F R2.0 Intel H310 Socket 8.-9.Nesil 1151 DDR4 2666MHz Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da) Bu modeli gözüme kestirdim fakat işlemci uyumluluğunu 7. nesil olmasından dolayı sağlamadığını söylediler. Eğer uyumsuzsa bana bir kart tavsiyesi önerir misiniz? Bütçe dostu olursa iyi olur.

İkinci el değil de sıfır almak istiyorum MSI'ın ülkemizde desteği yok gibi, Asus düşünüyorum model tavsiyeniz varsa link atar mısınız?
Aynen, LGA 1151 V1 bir anakart lazım size ve attığınız model V2. Tavsiyem ikinci el H110 veya B250 anakartlara bakmanız, sıfırlari çok pahalı.

H110 olanlara BIOS güncellemesi gerekebilir, onu yaparsanız sorunsuz çalışacaktır.

@Mithat Berhan Malum ucuz hiçbir şey kalmadı ben de daha da pahalanmadan almak istiyorum. Sizler de hatırlarsınız, bu kartların en babasının 500-750 lira bandında olduğunu, şimdi giriş seviyesindeki bir anakart için 750 TL çıkarıyoruz... Kötünün iyisindeyiz ama hala :)Bilgisayarcılardan alınır mı peki? Güvenilir tanıdığım yok ama.
@Ersin Erkal teşekkür ederim tavsiyeniz için. Attığınız kartta CPU Power soketi dikkatimi çekti bendeki sekizlikti, bu dörtlük sanırım. Uyumluluk sağlanır mı?

Geri
Yukarı