i5 7400 ROG STRIX B250F HDMI Framebuffer Yaması

ghettostar

Centipat
Merhaba arkadaşlar herkese selamlar. Recep beyin düzenlediği YouTube videosu ile birlikte gayet güzel bir kurulum gerçekleştirdim.
Sistem bilgilerim;
  • i5 7400 (arc kodu 0x5912)
  • NVIDIA 1050 Ti 4 GB ekran kartı (0x1C8210'de)
  • ASUS B250F anakart
Asıl amacım iki Hackintosh'umda iki monitör aynı anda kullanmak. Her şeyi tamamladıktan sonra videoda belirtildiği gibi iGPU Intel HDMI girişini aktir etmeye çalıştım yönergeleri takip ettim ve framebuffer yaması yapmam gerektiğini anladım. Eksiksiz (kendi sistem bilgilerime göre) yaptım fakat monitöre hiçbir şekilde sinyal gelmiyor.

Birkaç tane yabancı video da izledim fakat oradakileri de uygulamama rağmen olmadı hatta bazen sistemim hiç açılmadı ve USB'den farklı bir Config seçerek açtım Config'imi eski haline getirdim düzelttim.

Şu anda NVIDIA ekran kartımda HDMI to VGA dönüştürücü ile bir monitörüm takılı aynı zamanda yine bir HDMI to VGA dönüştürücü kablo ile anakartın HDMI çıkışına da bir monitör bağlı. NVIDIA gayet güzel çalışıyor fakat Intel ekran kartından sinyal alamıyorum. Diğer bir diskimde Windows kurulu ve iki monitör de çalışıyor.

Ne gibi bir yol izlemem gerek bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Eski mesajlara baktığımda Recep Bey bile cevap yazarmış artık bizler forumlarda çözümsüz kalıyoruz anladığım kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartını çıkarıp deneyin.

Denedim. Ama ben ekran kartıyla birlikte kullanmak istiyorum ekran kartını çıkarmam ne işe yarayacak anlamadım hocam.
İkisini birden çalıştırman sorun olabilir. BIOS için yama gerekebilir.

BIOS'ta pirmary monitor olarak CPU, graphics de seçtim olmadı, GPU'da seçtim olmadı. Ne gibi bir BIOS yaması oluyor ki?
Hackintool ile yamayı yapıyorum, NVIDIA'daki HDMI çıkışını sökünce sistem açılıyor. Ama NVIDIA'yı bağlayınca yine sistem açılırken Apple logosunda takılı kalıyor. Yani yamada bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Bu mac hakkında kısmına girip bakınca tüm bilgileri gösteriyor IGPU hakkında.

NVIDIDA takılı olduğunda sorun olabiliyor. Sistem daha ilk aşamada boot etmeyebiliyor. NVIDIA kart her halükarda sökülecek.

Yamayı da buna göre hazırlayın:

Ayrıca Lilu ve Whatever Green sürümleriniz de güncel olsun:

Son düzenleme:
NVIDIDA takılı olduğunda sorun olabiliyor. Sistem daha ilk aşamada boot etmeyebiliyor. NVIDIA kart her halükarda sökülecek.

Yamayı da buna göre hazırlayın:

Ayrıca Lilu ve Whatever Green sürümleriniz de güncel olsun:

Malesef Recep bey bunları zaten denedim ama olmuyor. Şimdi herşeyi baştan yapayım derken Hackintool'da güncel framebuffer bilgisi kısmında işlemci bilgilerim ??? şeklinde görünmeye başladı hepten.

Yeni konular

Geri
Yukarı