i5-750 Sistem Linux dağıtımı önerisi

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Windows 7'nin artık destek almaması, Windows 8.1'i pek sevememem ve Windows 10'un SSD olmamasından dolayı kanser ettiği için Windows haricinde başka işletim sistemlerine yönelmeye karar verdim. Aklımda Linux var. Sistemim:

· i5-750
· H55.
· 4x2 RAM.
· HD 5450.
· 1 TB HDD.

Sistemim böyledir. Pek oyun oynamam. Bu arada daha önce hiç Linux kullanmadığımdan ona göre bir öneri verirseniz sevinirim.

Linux Mint, Ubuntu Budgie ve Pop_OS!

Aralarından hangisi dersen Ubuntu Budgie derim. Şunun güzelliğine bak 🥰

1614604839097.png

Son düzenleme:
Windows 7'nin artık destek almaması, Windows 8.1'i pek sevememem ve Windows 10'un SSD olmamasından dolayı kanser ettiği için Windows haricinde başka işletim sistemlerine yönelmeye karar verdim. Aklımda Linux var. Sistemim:

· i5-750
· H55.
· 4x2 RAM.
· HD 5450.
· 1 TB HDD.

Sistemim böyledir. Pek oyun oynamam. Bu arada daha önce hiç Linux kullanmadığımdan ona göre bir öneri verirseniz sevinirim.

Linux Lite'ı önerebilirim. Sizin için güzel bir deneyim olabileceğini düşünüyorum. Ubuntu Budgie'de tercih edilebilir.

· i5-750
· H55.
· 4x2 RAM.
· HD 5450.
· 1 TB HDD.

Mint cinnamon, pop! OS.

ArcoLinux kullanabilirsin. Arayüzü ve içeriği bana çok güzel gelmişti. Bir de Linux Mint XFCe kullanabilirsin. Onun da kullanımı kolay ve güzel.

Sadece Linux önerisi istemişsin ama sana Windows 10 LTSC veya 1511 kullanmanı önerebilirim. HDD'ler için güzel ve hafif oluyorlar.

Linux Mint, Ubuntu budgie ve pop_os!

Aralarından hangisi dersen Ubuntu budgie derim. Şunun güzelliğine bak 🥰

Eki Görüntüle 901771

Hocam Ubuntu Budgie'yi beğendim, indiriyorum. Bir de bunun ISO dosyasının USB belleğe aktarımı Rufus ile olur mu? Yoksa başka bir program ile mi yapılması gerek?

Geri
Yukarı