i5 750 ve RX 570 darboğaz yapar mı?

Deepths

Centipat
Herkese selam, elimde 1. nesil i5 750 2.66 GHz işlemci, Gigabyte GA-P55-US3L anakart, 12 GB RAM, 256 GB SSD HD Windows 10 son sürüm işletim sistemli bilgisayar var. Ben bu bilgisayardan ilk aldığım ekran kartını çıkardım yerine ASUS GTX770 256 Bit 2 GB ekran kartı taktım, Second Life adlı oyunu oynuyorum pek fazla sorun çıkarmıyordu ufak tefek takılmalar oluyordu ama rahatsız etmiyordu oynanıyordu oyun. Windows 10 işletim sisteminin en son sürümünü birkaç hafta önce güncelledim güncelleme yaptıktan sonra ekran kartı son birkaç gündür çok aşırı derecede ısınmaya ve kamyon gibi çalışmaya başladı. sonrasında oyundan crash olmaya başladım, Windows 10 kaldırdım Windows 8.1 kurdum sorun düzeldi ekran kartının termal macununu yeniledim tozunu temizledim düzelmiştir diye tekrar Windows 10'a geri döndüm en son sürümüyle 1 kaç gün sıkıntı yoktu formattan sonra ama eski sorun tekrar başladı şimdi ben bu ekran kartını çıkartıp yerine RX570 8 GB ekran kartı takmayı düşünüyorum darboğaz yapacak illaki bu kartla bu sıkıntılar ortadan kalkar mı bana oyunu oynatır mı ufak tefek rahatsızlık vermeyen takılmalar haricinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapar hocam fakat anakartın gayet kaliteli. X3440 ve kule tipi soğutucu alıp hız aşırtmanın dibine vurursan RX 580 bile kaldırma ihtimali var.

Bana kalırsa sistemi komple satın. RX 570 alacağınız paranın üstüne biraz daha para koyup 1600AF sistem toplayın. 2.el RX 470 alın yaklaşık 600-800TL civarı. Bunun üstünü vermeyin zaten.

Yapar hocam fakat anakartın gayet kaliteli. X3440 ve kule tipi soğutucu alıp hız aşırtmanın dibine vurursan RX 580 bile kaldırma ihtimali var.
X99 soket anakart bulursam Xeon E5-2630-v4 işlemciye geçeceğim.
O zaman Xeon x3470'i ve kule tipi soğutucusunu satacağım.
RX 580'i bilmem de Sapphire R9 280x Toxic OC ekran kartını çok rahat besliyor.

işlemciyi x3470 ile değiştireceğim bu ekran kartıyla birlikte daha iyi olur mu ? ayrıca bu anakartta işlemciye OC yapabilir miyim ?
Bu sisteme 1156 soket uyumlu kule tipi bütün soğutucular uyar mı ? yani soğutucu alırken soğutucunun içeriğinde 1156 uyumlu yazması yeterli mi?
bu sistem için 1156 soket uyumlu tüm kule tipi soğutucular takılabilir mi? soğutucuyu alırken 1156 soket uyumlu olması yeterli mi?

Son düzenleme:
işlemciyi x3470 ile değiştireceğim bu ekran kartıyla birlikte daha iyi olur mu ? ayrıca bu anakartta işlemciye OC yapabilir miyim ?
Bu sisteme 1156 soket uyumlu kule tipi bütün soğutucular uyar mı ? yani soğutucu alırken soğutucunun içeriğinde 1156 uyumlu yazması yeterli mi?
bu sistem için 1156 soket uyumlu tüm kule tipi soğutucular takılabilir mi? soğutucuyu alırken 1156 soket uyumlu olması yeterli mi?
Uyumlu olur bence. Evet hız aşırtma yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı