i5 750 ve RX 570 darboğaz yapar mı?

Deepths

Centipat
Herkese selam, elimde 1. nesil i5 750 2.66 GHz işlemci, Gigabyte GA-P55-US3L anakart, 12 GB RAM, 256 GB SSD HD Windows 10 son sürüm işletim sistemli bilgisayar var. Ben bu bilgisayardan ilk aldığım ekran kartını çıkardım yerine ASUS GTX770 256 Bit 2 GB ekran kartı taktım, Second Life adlı oyunu oynuyorum pek fazla sorun çıkarmıyordu ufak tefek takılmalar oluyordu ama rahatsız etmiyordu oynanıyordu oyun. Windows 10 işletim sisteminin en son sürümünü birkaç hafta önce güncelledim güncelleme yaptıktan sonra ekran kartı son birkaç gündür çok aşırı derecede ısınmaya ve kamyon gibi çalışmaya başladı. sonrasında oyundan crash olmaya başladım, Windows 10 kaldırdım Windows 8.1 kurdum sorun düzeldi ekran kartının termal macununu yeniledim tozunu temizledim düzelmiştir diye tekrar Windows 10'a geri döndüm en son sürümüyle 1 kaç gün sıkıntı yoktu formattan sonra ama eski sorun tekrar başladı şimdi ben bu ekran kartını çıkartıp yerine RX570 8 GB ekran kartı takmayı düşünüyorum darboğaz yapacak illaki bu kartla bu sıkıntılar ortadan kalkar mı bana oyunu oynatır mı ufak tefek rahatsızlık vermeyen takılmalar haricinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
tşkl:) 1156 uyumu kule tipi soğutucuların hepsi olur mu peki bu kasaya ? önerebileceğim bir soğutucu var mı ?
Bütçeni söylersen belki yardımcı olabilirim. Bilgili birisi yardımcı olsa daha iyi olur gerçi

i5 750 işlemciyi Intel Xeon x3470 işlemciyle değiştirdim ve OC ile 4 ghz çıkardım Msi kule tipi soğutucu ve sapphire nitro RX 570 8 GB ekran kartı taktım şuan oturduğum yerden beni bile soğutuyor soğutucu klima gibi :D
Gayet güzel setup, hayırlı olsun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı