i5 7500 %100 kullanımda çalışıyor

Bârbosa

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 8GBB 2400mhz
SSD veya HDD modeli
Toshiba tr200
Ekran kartı
gtx 1060 6bg
Anakart
b250 gaming m3
İşlemci
i5 7500
Sistem özelliklerim i5 7500 - GTX 1060 6 GB - 16 GB RAM - B250 Gaming M3 Anakart'ım var. Geçen sene orijinal BF 1 oynarken oyun kapanıyordu. Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde hep %100 CPU kullanımı ve bilgisayar yavaşlıyor. Bundan önceki işlemcim i5 7400'dü ve Intel iade almıştı buna benzer sorunlar yaşıyordum. Intel 7.nesil işlemciler sorunlu gibi geliyor.

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    210,1 KB · Görüntüleme: 80
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    204,5 KB · Görüntüleme: 82
Ekran kartından %90+ verim alabiliyorsan sorun yoktur.

Tek kanal 8GB bellek ise o oyunun düşmanı. Çift kanal 2x8 bellek desteklemesinden sonra aşağıdaki hazırladığım rehberi inceleyebilirsin, işlemcide herhangi bir problem yok gayet iş yapıyor.

Rehber: 4C/4T CPU + GTX 970/1060/1660/1070 | RX570/580/590 kombinli sistemler için Battlefield 1 Online Optimum Ayar önerileri

Tabii bu aşamalardan önce sisteminde temel anlamda sıcaklık veya disk sorunları olup olmadığını da öncesinde bir kontrol etmende fayda var.
İşlemciyi kullanan program ne? Görev yöneticisinden bakın bir.
LoL & Steam clientlar bu oyun çalışıyorken mümkün mertebe kapatılmalı, en azından elindeki işlemciyle.

İşlemciyi kullanan program ne? Görev Yöneticisi'nden bakın bir.

Resimleri ekledim.

Ekran kartından %90+ verim alabiliyorsan sorun yoktur.

Tek kanal 8 GB bellek ise o oyunun düşmanı. Çift kanal 2x8 bellek desteklemesinden sonra aşağıdaki hazırladığım rehberi inceleyebilirsin, işlemcide herhangi bir problem yok gayet iş yapıyor.

Rehber: 4C/4T CPU + GTX 970/1060/1660/1070 | RX570/580/590 kombinli sistemler için Battlefield 1 Online Optimum Ayar önerileri

Tabii bu aşamalardan önce sisteminde temel anlamda sıcaklık veya disk sorunları olup olmadığını da öncesinde bir kontrol etmende fayda var.

Boştayken de kullanım yüksek. Çift kanal RAM kullanıyorum. SSD'ye daha yeni UEFI Windows 10 Pro kurdum.

Resimleri ekledim.

Boştayken de kullanım yüksek. Çift kanal RAM kullanıyorum. SSD'ye daha yeni UEFI Windows 10 Pro kurdum.
Windows'unuz orijinal mi? Attığınız görsellerde görev yöneticisinde işlemciyi kullanan uygulama gözükmüyor. Bir virüs olabilir gibi geldi iyi bir A.V ile tarama yapın derim.

Resimleri ekledim.

Aynı işlemci bende de var fakat boşta genelde %1 civarında çalışıyor, tabii bu işlemcinin suyunu çıkarıp 1060'tan BF1'de maksimum verimi elde etmek istiyorsan Windows'u da işlemciye rahat nefes aldırmak adına özelleştirmen gerekebilir. (Gereksiz telemetry hizmet ve servislerini kapatma, Defender'ı kökünden kazıma vb gibi). Tabii bu işlemlerin daha önceden hazırlanmış olduğu bir Windows ISO'su kullanmak daha faydalı oluyor, keza ben öyle kullanıyorum hala.

Windows'unuz orijinal mi? Attığınız görsellerde görev yöneticisinde işlemciyi kullanan uygulama gözükmüyor. Bir virüs olabilir gibi geldi iyi bir a. V ile tarama yapın derim.

Evet orijinal Windows. Daha yeni format attım bu sorun yüzünden eski diski tamamen silip yeniden UEFI Win kurulumu yaptım.

Sistem özelliklerim i5 7500 - GTX 1060 6 GB - 16 GB RAM - B250 Gaming M3 Anakart'ım var. Geçen sene orijinal BF 1 oynarken oyun kapanıyordu. Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde hep %100 CPU kullanımı ve bilgisayar yavaşlıyor. Bundan önceki işlemcim i5 7400'dü ve Intel iade almıştı buna benzer sorunlar yaşıyordum. Intel 7.nesil işlemciler sorunlu gibi geliyor.
Bende i3 4005u var tutmasak %750 olacak. Allah'tan sınır var 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı