i5 7500 İşlemcim %100 oluyor

SirexY

Centipat
Selam arkadaşlar- yaklaşık beş senedir kullandığım i5 7500 işlemcim son bir haftadır oynadığım her oyunda %100 kullanılmaya başladı, format atmama rağmen sorun düzelmedi. Oynadığım oyunlarda ciddi droplar yaşamama neden oluyor nasıl düzeltilebilir sizce?

1 Hafta önce herhangi bir donanımsal ya da yazılımsal bir işlem gerçekleşti mi? Ve oyunlar açıkken görev yöneticisinden hangi uygulamaların ne kadar işlemci kullandığını söyleyebilir misiniz? Belki virüs bulaşmış olabilir ve işlemciyi yoruyor olabilir.

Sadece Windows güncelleştirmelerini otomatik yapıyor onun dışında herhangi bir şey olmadı.
Oyunlar korsan mı? Değilse nereden indirdiniz?

Oyun korsan değil, Rainbow Six Siege'i Steam'den, BF1'i Origin üzerinden oynuyorum.
1 Hafta önce herhangi bir donanımsal ya da yazılımsal bir işlem gerçekleşti mi? Ve oyunlar açıkken görev yöneticisinden hangi uygulamaların ne kadar işlemci kullandığını söyleyebilir misiniz? Belki virüs bulaşmış olabilir ve işlemciyi yoruyor olabilir.
Sadece Windows Update'lerini yapıyor onun dışında yazılımsal herhangi bir şey olmadı. Oyunlar orjinan, Rainbow Six Siege ve BF1 Origin ve Steam üzerinden oynuyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Alıntısıa.PNG
    Ekran Alıntısıa.PNG
    17,9 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Alıntısıa.PNG
    Ekran Alıntısıa.PNG
    17,9 KB · Görüntüleme: 39
Az önce BF1 64 kişilik Conquest maçından çıktım gram darboğaz yoktu bende. Neredeyse aynı sistem özelliklerine sahibiz, mümkünse diğer bileşenlerinizi ve sistem bilgilerinizi de paylaşabilirseniz iyi olur.

Sizinkiyle neredeyse tam olarak aynı sadece anakartım Gigabyte Z270 bende de bir haftaya kadar darboğaz olmuyordu napıcağımı bilmiyorum :((

Video kayıt almıştım hatta, en geç 1 hafta içerisinde de editleyip YouTube'a yükleyecektim. Kayıtlardan birkaç SS gönderiyorum aşağı fakat BF1 bozuk bir oyun o konuda şüpheniz olmasın , yaklaşık 3 saatten beri 7-8 tane haritayı darboğazsız oynadım, içlerinden bir tanesinde sıkılıp o 7-8 haritanın içindeki aynı bir tane haritaya farklı sunucudan girdiğimde ufak oranlarda darboğaz demeyelim de ona, saçma GPU kullanım düşüklüğüyle karşı karşıya geldim ki bu sorunların hiçbiri BF 5'te hiç yok ama hiç yok gerçekten, iki oyuna da sahibim, BF1'e yetersiz vs gelse BF5'te de aynı durum yaşanırdı ki bu durumun tek mantıklı açıklaması BF1'in sorunlu bir oyun olduğu, gerekirse bu durumu videolarla bile kanıtlarım. Ama R6'da sıkıntının s'si olmaması gerek, bende cayır cayır çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 38
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    1 MB · Görüntüleme: 36
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    833,1 KB · Görüntüleme: 37
Video kayıt almıştım hatta, en geç 1 hafta içerisinde de editleyip YouTube'a yükleyecektim. Kayıtlardan birkaç SS gönderiyorum aşağı fakat BF1 bozuk bir oyun o konuda şüpheniz olmasın , yaklaşık 3 saatten beri 7-8 tane haritayı darboğazsız oynadım, içlerinden bir tanesinde sıkılıp o 7-8 haritanın içindeki aynı bir tane haritaya farklı sunucudan girdiğimde ufak oranlarda darboğaz demeyelim de ona, saçma GPU kullanım düşüklüğüyle karşı karşıya geldim ki bu sorunların hiçbiri BF 5'te hiç yok ama hiç yok gerçekten, iki oyuna da sahibim, BF1'e yetersiz vs gelse BF5'te de aynı durum yaşanırdı ki bu durumun tek mantıklı açıklaması BF1'in sorunlu bir oyun olduğu, gerekirse bu durumu videolarla bile kanıtlarım. Ama R6'da sıkıntının s'si olmaması gerek, bende cayır cayır çalışıyor.
Teşekkür ederim içim biraz rahatladı ama hala işlemcimde sorun olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı