i5 7500 %100 kullanımda çalışıyor

Bârbosa

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 8GBB 2400mhz
SSD veya HDD modeli
Toshiba tr200
Ekran kartı
gtx 1060 6bg
Anakart
b250 gaming m3
İşlemci
i5 7500
Sistem özelliklerim i5 7500 - GTX 1060 6 GB - 16 GB RAM - B250 Gaming M3 Anakart'ım var. Geçen sene orijinal BF 1 oynarken oyun kapanıyordu. Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde hep %100 CPU kullanımı ve bilgisayar yavaşlıyor. Bundan önceki işlemcim i5 7400'dü ve Intel iade almıştı buna benzer sorunlar yaşıyordum. Intel 7.nesil işlemciler sorunlu gibi geliyor.

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    210,1 KB · Görüntüleme: 80
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    204,5 KB · Görüntüleme: 82
Her iki diskin de sağlık durumunu okuma/yazma hızı bazında kontrol edebilir misin? En azından bu noktada kafamızda bir soru işareti olmasın.

Virüs testi ve disk taramalarını yaptım HDD iki disk şeklinde birini ölçtüm.

Dosya Ekleri

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    139 KB · Görüntüleme: 19
  • hdd.png
    hdd.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 32
  • ssd.png
    ssd.png
    224,1 KB · Görüntüleme: 23
Siz yine de ne olur ne olmaz aşağıdaki Windows ISO'sunu flash belleğe FAT32 biçiminde yazdırarak UEFI'li bir kurulum yapın, yüklendikten sonra da işlemciyi mümkün mertebe arka planda yormamak adına antivirüs veya çok gerekli olmayan 3.parti yazılım/program vs kurmayın. Bir de böyle bakalım duruma, aşağıdaki linkte paylaştığım sürümü şu an kullanıyorum, i5-7500 kullanım seviyesi boşta %1.

MediaFire

Bu da sistemi başlattıktan sonra Windows Update'i kökünden kaldırmanı sağlayacak olan araç, yönetici olarak çalıştırdıktan sonra sistemi yeniden başlat mutlaka:

UPLOAD.EE - Windows_Update_Destroyer.exe - Download

Aynı sorunu yaşıyorum benim ssd ömründe %19 falan çıkmıştı. Yeni bir m2 ssd aldım işlemciye termal macun aldım. Şuanda windowsu yenı aldıgım m2 ye aktarmaya calısıyorum. Aktardıktan sonra sorun çözülürse burada bilgilendirme geçeceğim

Siz yine de ne olur ne olmaz aşağıdaki Windows ISO'sunu flash belleğe FAT32 biçiminde yazdırarak UEFI'li bir kurulum yapın, yüklendikten sonra da işlemciyi mümkün mertebe arka planda yormamak adına antivirüs veya çok gerekli olmayan 3.parti yazılım/program vs kurmayın. Bir de böyle bakalım duruma, aşağıdaki linkte paylaştığım sürümü şu an kullanıyorum, i5-7500 Kullanım seviyesi boşta %1.

MediaFire

Bu da sistemi başlattıktan sonra Windows Update'i kökünden kaldırmanı sağlayacak olan araç, yönetici olarak çalıştırdıktan sonra sistemi yeniden başlat mutlaka:

UPLOAD.EE - Windows_Update_Destroyer.exe - Download

Antivirüs hiç kullanmıyorum Windows'un kendi güvenliği dışında. 3.parti yazılımlarda Android emülatör ya da Blitz başka yok.

Aynı sorunu yaşıyorum benim SSD ömründe %19 falan çıkmıştı. Yeni bir M.2 SSD aldım işlemciye termal macun aldım. Şu anda Windows'u yenı aldıgım M.2'ye aktarmaya calısıyorum. Aktardıktan sonra sorun çözülürse burada bilgilendirme geçeceğim.

Merakla bekliyorum.
Aynı sorunu yaşıyorum benim SSD ömründe %19 falan çıkmıştı. Yeni bir M.2 SSD aldım işlemciye termal macun aldım. Şu anda Windows'u yenı aldıgım M.2'ye aktarmaya calısıyorum. Aktardıktan sonra sorun çözülürse burada bilgilendirme geçeceğim.

Çözdünüz mü sorun devam ediyor mu?

Son düzenleme:
Ben pc me format attırdım yeni m2 ssd ye geçiş yaptım işlemcı macununu yeniledim şuanda takılma veya cpu %100 olma gibi bir sorunla karşılaşmıyorum. Bendeki sorun sistem kesintileri %100 oluyodu cpu, onunla birlikte oyunlar çok cpu kullanıyodu mesela ben pubg açıyorum alttada chromeden bir kaç sekme açık işlemci %100 çalışırdı. Artık öyle bir sorunum yok. Ama sizdekide böyle bir sorunm u bilmiyrum. Bence format attırın düzelmezse sizde ssd nizi taşıyın

Geri
Yukarı