Başarılı Kurulum i5 7500 GTX 1060 | OC High Sierra 10.13.16 Dual Boot

OpenCore: macOS High Sierra 10.13.6 Intel & AMD kurulum imajı
İmaj olarak kullandığım ve rehber olan konu.
Başarılı Kurulum: Ryzen 5 3600, RX 580 | OpenCore Catalina 10.15.4
USB hazırlarken Dual Boot için yararlandığım konu.

Config dosyası için kendinize uygununu seçebilirsiniz, onu buraya bırakmıyorum.

BIOS'da detaylı bir ayar yapmadım çünkü, çift işletim sistemi kullanıyorum, tam geçiş için farklı bir rehberden yararlanabilirsiniz,
Yaptığım ayarlar ise şöyle:
İlk olarak BIOS'tan tüm ayarlarınızı F5'e basarak Default'a alabilirsiniz, sonrasında:
  • F7(Advance Mode)
  • Boot/Secure Boot/Off
  • OS Type/Other OS
  • Boot/CSM/Launch Csm/Disabled

Kullandığım, anakart için uygun ve Ethernet çalışan EFI:

Eğer USB boot olayını yapmakta sorun yaşıyor iseniz de detaylıca anlatımı geçen konumun linkini bırakıyorum:
sierrada-usbden-boot-nasil-kaldirilir.1925672

High Sierra.png

Performans günlük kullanım için yeterli, her ne kadar HDD bölüntüleyip kullansam da bir sıkıntısı yok, elbette Monterey gibi sürümler çok daha başarılıdır, High Sierra için artık Apple Store'da uygulama desteği neredeyse hiç kalmamış diyebilirim.

Son olarak, ilk defa denediğim ve epey de istediğim macOS maceramda her soruma tek tek cevap veren ve desteklerini esirgemeyen,
@e.n.e.s @tristessehivernale @yusufklncc'e ayrı ayrı teşekkür ederim.

OpenCore: macOS High Sierra 10.13.6 Intel & AMD kurulum imajı
İmaj olarak kullandığım ve rehber olan konu.
Başarılı Kurulum: Ryzen 5 3600, RX 580 | OpenCore Catalina 10.15.4
USB hazırlarken Dual boot için yararlandığım konu.

Config dosyası için kendinize uygununu seçebilirsiniz, onu buraya bırakmıyorum.

BIOS'da detaylı bir ayar yapmadım çünkü, çift işletim sistemi kullanıyorum, tam geçiş için farklı bir rehberden yararlanabilirsiniz,
Yaptığım ayarlar ise şöyle:
İlk olarak BIOS'tan tüm ayarlarınızı F5'e basarak Default'a alabilirsiniz, sonrasında:
  • F7(advance mode)
  • Boot/Secure Boot/Off
  • OS Type/Other OS.
  • Boot/CSM/Launch Csm/Disabled

Kullandığım, anakart için uygun ve Ethernet çalışan EFI:

Eğer USB boot olayını yapmakta sorun yaşıyor iseniz de detaylıca anlatımı geçen konumun linkini bırakıyorum:
sierrada-usbden-boot-nasil-kaldirilir.1925672

Eki Görüntüle 1359167

Performans günlük kullanım için yeterli, her ne kadar HDD bölüntüleyip kullansam da bir sıkıntısı yok, elbette Monterey gibi sürümler çok daha başarılıdır, High Sierra için artık Apple Store'da uygulama desteği neredeyse hiç kalmamış diyebilirim.

Son olarak, ilk defa denediğim ve epey de istediğim macOS maceramda her soruma tek tek cevap veren ve desteklerini esirgemeyen,
@e.n.e.s @tristessehivernale @yusufklncc'e ayrı ayrı teşekkür ederim.

Benim GTX 950 VGA to DVI dönüştürücü ile 4 veya 5. denemem şimdi tekrar Yosemite yazdırıp deneyeceğim olmazsa yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı