i5 7500 ile GTX 1660S darboğaz yapar mı?

suzerain

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir kasa diziyorum ve ekran kartı olarak son tercihim 1660S olacak. Çok uyguna, sağlam bir i5 7500 işlemci buldum. Sizce bu işlemci ile bu kartı çalıştırırken darboğaz sorunu yaşar mıyım? İşlemcinin son hızı 3.40 GHz'den 3.80 GHz olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni bir kasa diziyorum ve ekran kartı olarak son tercihim 1660S olacak. Çok uyguna, sağlam bir i5 7500 işlemci buldum. Sizce bu işlemci ile bu kartı çalıştırırken darboğaz sorunu yaşar mıyım? İşlemcinin son hızı 3.40 GHz'den 3.80 GHz olabiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Halbuki Youtuba'a yazmak bu kadar kolay.
Her oyunun kullanımı ayrı burada bizzat tecrübe eden insanlara soruyorum her şeyi Youtube'a yazacaksak bu forum neden var? Burada bizzat kullanan arkadaşlar yorum atar belki diye konu açıyorum sizin mantığınızla Youtube ve Google varken bu forumu kullanmak çok saçma. Yardımcı olmayacaksanız konuyu saptırmayın.

O işlemcinin aslında 1080p üst sınırı GTX 1660 ve Super modelleri, işlemciye yük bindiren bazı oyunlarda da çekirdek limitine takıldığı için kartın tam performansını her daim her koşulda elde edemezsiniz. Ama genel olarak, her zaman da 6 çekirdek ve üstü güçlü iş yapan işlemci ihtiyacı duyan oyunlar oynanmayacağı varsayılırsa, maksimum FPS için 1660 Super tercih edilebilir, zaten sonrasında işlemci + anakart değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Açıkçası ben i5 7500 kullanıcısıyım, GTX 1650 Super'in performans dengi olan 1060 6 GB ile neredeyse BF V Online da dahil olmak üzere çoğu oyunu sıkıntısız bir şekilde ultra ayar bandında darboğaz problemi olmadan oynayabiliyorum, bu noktada 1660 ve 1660 Super (Ti) modellerinin genel kullanımda üzeceğini düşünmüyorum. i5-7400 ile de 7500 arasında çok olmasa da bariz performans farkı var, YouTube üzerindeki i5-7400/6500 videolarını dikkate almanızı önermiyorum, bu işlemcinin muadili i3-8100-9100F aralığıdır.

Son düzenleme:
O işlemcinin aslında 1080p üst sınırı GTX 1660 ve Super modelleri, işlemciye yük bindiren bazı oyunlarda da çekirdek limitine takıldığı için kartın tam performansını her daim her koşulda elde edemezsiniz. Ama genel olarak her zaman da 6 çekirdek ve üstü güçlü iş yapan işlemci ihtiyacı duyan oyunlar oynanmayacağı varsayılırsa, maksimum FPS için 1660 Super tercih edilebilir, zaten sonrasında işlemci + anakart değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Açıkçası ben i5 7500 kullanıcısıyım, GTX 1650 Super'in performans dengi olan 1060 6 GB ile neredeyse BF V Online da dahil olmak üzere çoğu oyunu sıkıntısız bir şekilde ultra ayar bandında darboğaz problemi olmadan oynayabiliyorum, bu noktada 1660 ve 1660 Super (Ti) modellerinin genel kullanımda üzeceğini düşünmüyorum. i5-7400 ile de 7500 arasında çok olmasa da bariz performans farkı var, YouTube üzerindeki i5-7400/6500 videolarını dikkate almanızı önermiyorum, bu işlemcinin muadili i3-8100-9100F aralığıdır.
Hocam açıkçası %10 bile kayıp yaşasam benim için üzücü olur bir yakınım aracılığıyla temiz bir işlemci ve ucuz olacağı için düşünüyordum ama almamak daha iyi olacak sanırım.
Youtube videosu atan da zaten 1660 Super değil 1660 atmış.

Çok uyguna derken kaç liraya buldun? 600 liradan ucuz değilse 9100F almanı tavsiye ederim.
800 TL gibi bir fiyata bulmuştum hocam o olmazsa Ryzen 5 3600 alırım diyordum. 9100F ile FPS kaybı yaşar mıyım acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı