i5 7500 Sisteme yükseltme tavsiyesi

God Heisenberg

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık olarak 4 sene önce topladığım Intel i5 7500, ASUS GTX 1060 3GB, MSI B250M Bazooka’lı sistemimi yükseltmek istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık olarak 4 sene önce topladığım Intel i5 7500, ASUS GTX 1060 3GB, MSI B250M Bazooka’lı sistemimi yükseltmek istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir acaba?
8+8 çift kanal bellek kullan. A1 ve B2 veya B1 ve A2 slotu çift kanal oluyordu bildiğim kadarıyla. Onun dışında işlemci değiştirmek pek mantıklı gelmiyor. Ryzen sistemler, bellek frekansları konusunda kendini iyice aştı ama İntel halen XMP olmadan 2400 MHz RAM destekliyor. Eğer düşünürseniz kararında bir fiyata satarak Ryzen sisteme geçiş yapabilirsiniz. Ekran kartınız hala yeterli gibi görünüyor.
RAM, PSU, kasa modeli ve içeriği, bütçe vb. şeyler belirtmeniz lazım. i9 10900K ve RTX 3090 alabilirsiniz mesela. :)
İ9 pişmanlıktır. :D. Çok ısınıyor deniliyor hocam, hiç kullandınız mı?

i5 10400F+H460M anakart alabilirsiniz. Artan paranın üstüne elinizdeki işlemci ve anakartı satıp piyasaya çıktığında RTX 3050 civarı bir ekran kartı alabilirsiniz. GTX 1060 hala tatminkar bir performansı bulunmakta.
Çok ısınıyor deniliyor hocam hiç kullandınız mı?
Isınma sorunları olduğunu duymuştum fakat hiç kullanmadım. İroni amacıyla yapmıştım yorumu. :)

i5 10400F+H460M anakart alabilirsiniz. Artan paranın üstüne elinizdeki işlemci ve anakartı satıp piyasaya çıktığında RTX 3050 civarı bir ekran kartı alabilirsiniz. GTX 1060 hala tatminkar bir performansı bulunmakta.

Isınma sorunları olduğunu duymuştum fakat hiç kullanmadım. İroni amacıyla yapmıştım yorumu. :)
Teşekkür ederim öneriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı