i5 7500 ve GTX 1050 Ti Oyunlarda FPS Düşüşü

Typer31

Hectopat
Arkadaşlar bazı oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum, bu drop umursanacak kadar değil ama...
Öncelikle sistemim :
  • i5 7500
  • GTX 1050 Ti
  • 8 GB DDR4 2400 MHz
  • No SSD
  • 1 TB HDD
Kasamda 1 tanen dahili fan var, maksimum 1 tane destekliyor küçük olduğu için, ileride kasamı değiştirmeyi düşünüyorum. İşlemcimin fanı da 2800 RPM hızında dönüyor, CS:GO oyununda 70 derece oluyor, bazen 65 - 66 derecelerde falan.
Fortnite'da da efektler ve gölgeler orta, geri kalan ayarlar destansıda oyuna girdiğim zaman drop yaşıyorum, takılıyor falan, bazen otobüsten atlarken de oluyor, bazı savaşlara girerken de oluyor, bu Fortnite için geçerli.
CS:GO içinse ayarlarım şu şekilde:
Dikey Eşitleme: Kapalı
Keskinlik yumuşatma : 8x MSAA
FXAA Açık
Eşyönsüz süzme 16x
Diğer ayarlar Yüksekte
Bazen 160 FPS, bazen de 200 alıyorum. 280 - 300'e kadar çıkabiliyor bu değerler, yoldaşdayken 350 FPS - bazen 400 FPS bile zorluyor ama dediğim gibi FPS drop yaşıyorum, ara ara takılıyor.
Bir format atmayı düşünüyorum, nasıl yapacağım hakkında bilgi verir misiniz? Yani KMSPico'yu doğru düzgün kaldırmak için boşuna yapmayalım :)

Böyle programlar arkada RAM kullanacak işlemler yapabiliyor tabiki izinsiz bir şekilde. Ani takılmalarda RAM ile ilgili olması olası bir şey.
KMSPico arka planda çalışmıyor. Artı bende kullandım sanal makinede ve gerçek bilgisayarlar üzerinde. 0.0 FPS düşüşü yaşanıyor. İsterseniz buradaki başka konulara bakın. Başka kullanıcılarda biliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı