i7 6700K ve 1050 Ti oyunlarda FPS drop

KarahanV

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle size ufak çaplı olarak sistemimi yazacağım.

• i7-6700K CPU 4.00GHz
  • 16GB RAM
  • SSD ve HDD bulunmakta
  • Asus Exp. GTX 1050 Ti

Birkaç ay önce ekran kartım bile yokken, oyunlarımı gayet akıcı bir şekilde onboard ekran kartımdan oynayabiliyordum. Daha sonraları ne olduysa FPS sorunu yaşanmaya başladı. Ciddi düşüşler yaşandığından dahili ekran kartını yaktığımı düşünerek, öğrenci halimle para biriktirerek bir ekran kartı aldım. Fakat ekran kartım da problemi pek iyileştiremedi.

Aslına bakarsanız monitör yerine bir televizyon kullanıyorum. Tahminimce ekranın büyük olmasından mütevellit çözünürlükler tutmuyor ve FPS kaybı yaşıyorum. Buna örnek olarak 2K çözünürlükte oyunları daha yüksek FPS ile oynadığımı belirtmeliyim. Bütün driverları güncelledim. Hala saçma FPS droplar almaktayım. Darboğaz olacağını da sanmıyorum 650watt PSU'ya sahibim. Problemimin ne olduğunu anlamamda lütfen yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kullanıcısıysanız Xbox DVR ayarını kapatmayı deneyin. V-sync açıksa oyunlarda onu kapatıp bir deneyin. Ben sistemimi ilk kullanmaya başladığımda bunlar yüzünden fps drop sorunu yaşamıştım kapattığımdan beri herhangi bir sorun yaşamadım. Denemeye değer en azından.

Windows 10 kullanıcısıysanız Xbox DVR ayarını kapatmayı deneyin. V-sync açıksa oyunlarda onu kapatıp bir deneyin. Ben sistemimi ilk kullanmaya başladığımda bunlar yüzünden fps drop sorunu yaşamıştım kapattığımdan beri herhangi bir sorun yaşamadım. Denemeye değer en azından.

Xbox DVR zaten halihazırda kapalı. V-Sync'ı kontrol etmem gerekebilir, fakat ben gayet 120+ FPS almam gereken oyunlardan 40-50 alıp yırtılmalı olarak görüntü elde ediyorum. Bu arada bilgisayarda oyun açık değilken de normal uygulamaları açarken gecikmeler oluyor. Konuşma programlarındaki seslerden de bilgisayarın arada bir donduğunu anlayabiliyorum çok kısa süreli olsa da.

Koskoca Technopat Sosyalde sorunuma çare olabilecek birileri yok mu ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı